Testowanie od zera

Mejt

Testowanie od zera

Postautor: Mejt » sob gru 23, 2017 9:47 pm

Cześć,
Na wstępie zaznaczę, że nie należę do osób, które zakładają nowy temat zanim poszukają. Miałem wiele pytań i na większość znalazłem odpowiedzi na forach i w necie, ale na jedno pytanie, główne dalej nie widzę konkretnej odpowiedzi. Postaram sie wam opisac problem ze strony totalnie zielonej osoby.
A oto to pytanie: Jak zostać testerem?
Najczęciej spotykane odpowiedzi to:
1. Bądź samoukiem, nie potrzebujesz kursów.
2. Po prostu zacznij testować w domu na open source.
3. Zaczep się gdzieś na praktyki lub za małą kasę i testuj.
A teraz moje wątpliwości:
1. Bądź samoukiem - czego sie uczyc, w co warto inwestowac, ile musze wiedziec zebym mogl bezpiecznie sie czuc idac do pracy. Zawsze kierowałem sie zasada "Najpierw sie naucz, potem to rób" a teraz sie okazuje zeby najpierw isc do pracy i sie uczyc.
2. Po prostu zacznij testować w domu na open source - co to tak naprawde znaczy testowac? Jak to wyglada? Trzeba odpalic jakies programy, kierowac sie jakas instrukcja? Gdzie jest poczatek pracy i jak krok po kroku ona wyglada? Nie jestem w stanie testowac nic w domu jesli nie wiem jak to wyglada.
Sytuacja ma sie tak samo w przypadku zadego zawodu, jesli nie wiemy jak cos robic to sami w domu nie zaczniemy tego robic.
3. Zaczep się gdzieś na praktyki lub za małą kasę i testuj - po pierwsze w Warszawie znalazlem na pracuj.pl dokładnie 2 ogłoszenia na Junior testera, praktyk w ogóle nigdzie znaleźć nie mogę. Podstawowym wymogiem do pracy na junior testera w kazdym ogloszeniu jest minimum rok doswiadczenia i znajomosc Testlinku i innych programow, takze wychodzi na to, ze bez kursow sam w domu nic nie zrobie a do pracy nikt mnie nie wezmie na nauke bo juz na starcie trzeba cos umiec. Mowie z poziomu osoby totalnie zielonej, rownie dobrze bez sensu bylaby ta odpowiedz gdybym chcial jezdzic czolgiem - "to po prostu zacznij jezdzic". Chce zaznaczyc problem ludzi ktorzy chca byc testerami. Uwazaja ze musza zrobic ISTQB co nie jest koniecznoscia. Z kazdej strony slysza ze musza po prostu testowac, ale latwo jest tak powiedziec komus kto robi to od dluzszego czasu, a osoba zielona tak jak ja nie wie co to tak naprawde znaczy. Nie wie co musi zainstalowac, jaki program uruchomic, co robic krok po kroku aby potem pojsc do pracy i faktycznie sie odnaleźć.

Konczac prosze powiedzcie mi czy faktycznie bez kursow mozna zaczac testowac samemu w domu jesli nie ma sie o tym zielonego pojecia poczawszy od wymaganych programow, po instrukcje działania, do samego testowania.

Wybaczcie tak długipost, ale chciaem opisac problem, że tak naprawde wszystkie odpowiedzi a pytanie "Jak zostac testerem" są laickie i nie mowia nic konkretnego poza tym, żeby to robic a to zadna rada dla osoby zielonej.

SebaM

Re: Testowanie od zera

Postautor: SebaM » ndz gru 24, 2017 10:50 pm

Wrzucałeś to pytanie już na grupę "Testowanie oprogramowania" na fb'u? Zachęcam.

Zawsze również możesz poszukać ofert pracy na junior tester'a, mimo braku jakiekolwiek doświadczenia. Możesz zaproponować nieodpłatny okres próbny, albo spróbować powalczyć o staż.

Mejt

Postautor: Mejt » pn gru 25, 2017 3:45 am

Jestem bardzo ambitną osobą. Stawiam sobie cele i staram sie je osiagac. Postanowilem, ze chce byc testerem, ale na podstawowe pytanie "Jak zostac testerem?" nie znalazlem wyczerpujacej odpowiedzi. Zawsze uwazalem ze kursy przygotowuja do zawodu natomiast szukajac odpowiedzi na to pytanie przeczytalem ze kursy nie sa potrzebne, ze mozna samemu zaczac, ale jak? Jak zaczac samemu robic cos o czym sie nie ma pojecia? Przeciez analogicznie nikt nie nie bedzie dobrym maklerem jesli nie wie czego sie wymaga w tym zawodzie. Jesli nie wiem nic o tej pracy to jak samemu w domowym zaciszu mam to robic?

kontek

Postautor: kontek » pn gru 25, 2017 12:18 pm

Ad 2. Parę aplikacji do testowania wraz z listą znanych defektów masz tu: http://mrbuggy.pl/
PS. Jakby Mr Buggy 1 Ci nie działał to zapewne będzie chodziło o spację w nazwie folderu

Wróć do „Testowanie - ogólne”