Fajny tool do automatyzacji testów - ATSuite

Roman

Fajny tool do automatyzacji testów - ATSuite

Postautor: Roman » wt mar 31, 2015 11:14 am

Ostatnio znalazłem bardzo fajne narzędzie do pisania testów automatycznych. Nie trzeba być programistą, aby z niego korzystać. Wystarczy zapamiętać tylko kilka podstawych komend i składnię, aby można było pisać nawet skomplikowane scenariusze testowe aplikacji webowych i nie tylko. Ma też możliwość robienia weryfikacji oraz printscreenów i nagrywania filmów z wykonywanym testem.
Sam jestem testerem i korzystam z niego. Próbowałem się uczyć Selenium, ale to jest znacznie prostsze i ma większe możliwości niż Selenium.
Polecam też artykuł o nim na testerzy.pl: http://testerzy.pl/narzedzia/atsuite-te ... c-oceniamy

Link do strony z narzędziem: http://www.atsuite.com

kontek

Re: Fajny tool do automatyzacji testów - ATSuite

Postautor: kontek » wt mar 31, 2015 9:12 pm

Możliwości na pewno nie ma większych niż Selenium skoro jest prostsze. Chyba że miałeś na myśli IDE zamiast WebDriver.
A z ciekawości - w jaki sposób w tym narzędziu można sobie poradzić z nie unikalnością jakiegoś obiektu na stronie?

Np.
find id "button"
clicks "tab"

KasiaMikina

Postautor: KasiaMikina » pn cze 01, 2015 4:52 pm

Dzięki. Bardzo przydatne.
Pozdrawiam!

Santi
Kontaktowanie:

Postautor: Santi » sob gru 19, 2015 12:57 pm

Czy jest możliwości uruchomienia testów na wszystkich przeglądarkach internetowych?
Inżynier systemów komputerowych .
Wykonanie komputera sterującego do pompy ciepła na komputerkach mini2440
Wykonanie komputerów sterujących procesem lini produkcyjnej

dudziakm

Postautor: dudziakm » śr gru 23, 2015 3:50 pm

Śmieszny tool.
Ale powiem jedno, jak już sie uczyć automatyzacji, to nie ma sensu wg mnie skupiać sie na ATSuite, tylko od razu brać sie za Selenium.
Działanie komend podobne - a Selenium potrafi dużo więcej. I w większości firm się z nim spotkamy

Wróć do „Automatyzacja / Automatization”