Teoria i praktyka testowania programów

kaki

Teoria i praktyka testowania programów

Postautor: kaki » śr lis 26, 2008 12:27 pm

Teoria i praktyka testowania programów - Wiszniewski Bogdan, Bereza-Jarociński Bogdan

Mam tą książkę, kupiłem z rok temu z czystego zainteresowania co Pan Bogdan (Bereza-Jarociński) napisał, bo byłem na jego szkoleniu na certyfikat ISEB i szczerze mówiąc wtedy dostałem bakcyla na testowanie (wcześniej kręciły mnie bardziej sieci i programowanie, nie mogłem się sam określić). Chłonąłem wiedzę na szkoleniu i liczyłem na książkę w podobnym lekkim stylu. Coś na kształt kanonu Rona Pattona, tyle ze po polsku. Niestety z całym tym zapałem wyrżnąłem w ścianę ;) Pokonałem 2 rozdziały zasypiając 3 razy. Moja opinia jest taka, że połączenie stylu opisowo-przypowieściowego pana Bogdana Berezy-Jarocińskiego z matematycznym podejściem pana Bogdana Wiszniewskiego zrodziło twór na kształt skrzyżowania Biblii z akademickim podręcznikiem do rachunku różniczkowego. Tego nie da się czytać.

A co wy o tym sądzicie? Czytaliście?

agata.szybowska
Site Admin

Re: Teoria i praktyka testowania programów

Postautor: agata.szybowska » śr lis 26, 2008 12:33 pm

Nie czytałam, ale chętnie bym się zapoznała.
Ma ktoś pożyczyć? :)

sokol

Postautor: sokol » śr lis 26, 2008 12:45 pm

kaki pisze:Niestety z całym tym zapałem wyrżnąłem w ścianę ;) Pokonałem 2 rozdziały zasypiając 3 razy.

Niestety miałem dokładnie tak samo. Później próbowałem jeszcze wybrać określone tematy, żeby się upewnić - no i poległem.Kompletna porażka, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie miałem i mam nie najlepszą opinię o szkoleniach autora książki - więc pomyślałem, że może to uprzedzenie, ale swoim postem utwierdziłeś mnie w moim przekonaniu - że to jednak słaba książka.

kaki

Postautor: kaki » śr lis 26, 2008 12:46 pm

Wiesz co, chętnie, ale cena przesyłki z Holandii przewyższy cenę książki :lol:

streser
Kontaktowanie:

Postautor: streser » pn gru 01, 2008 3:51 pm

Miałem podobnie jeśli chodzi o tą książkę, jednak rozdziały Pana Berezy Jarocińskiego są warte polecenia - szczerze, to przeczytałem dokładnie tylko te rozdziały :)
pragmaticcoders.com - Python Software Development
http://blog.testowka.pl - inny punkt widzenia na jakość oprogramowania

Wróć do „Strony|Książki o testowaniu / Websites|Books about testing”