Połączenie forów?

czym jest to forum? FAQ
agata.szybowska
Site Admin

Połączenie forów?

Postautor: agata.szybowska » wt lis 25, 2008 10:01 pm

Nie jest nas tu dużo, ale stwierdziłam, że zrobię rozeznanie.
Jak wiecie istnieje forum "konkurencyjne" na stronie testerzy.pl
Na razie teoretyzuje, ale pojawił się jakiś czas temu pomysł połączenia sił i zrobienia jednego forum. Oczywiście jest to kwestia wypracowania wspólnego podejścia, spełnienia kilku warunków, zarówno ze strony SJSI jak i testerów, ale zanim będę cokolwiek w temacie robiła, to interesuje mnie co Wy, bywalcy naszego forum, o tym myślicie ? :)
Wszelkie uwagi mile widziane.

Zaznaczam, nawet jeśli wszyscy tutaj będą za, to nie jestem w stanie niczego zagwarantować.
Czekam na feedback :)

gr@ba

Re: Połączenie forów?

Postautor: gr@ba » śr lis 26, 2008 7:56 am

Witam, a nie pojawil sie juz taki temat na forum...?? w/g mnie bardzo dobra sprawa...

pozdrawiam
Michal

kaki

Postautor: kaki » śr lis 26, 2008 12:03 pm

Mamy 2 razy wiecej postow. A liczba uzytkownikow jest miazdzaca wrecz. Co z tego bedzie mialo SJSI? Patrzac na forum testerzy.pl to tematy watkow maja na celu rozkrecenie forum, jest wszystkiego po trochu, ale nie ma zbyt wielu odpowiedzi. Wydaje mi sie ze tutaj poruszamy bardziej interesujace tematy, szkoda tylko, ze userzy sie nie udzielaja. :|
Testerzy.pl to komercja, SJSI stowarzyszenie - laczenie tych dwoch to tak troche nie etycznie wyglada. Poza tym jak to by mialo wygladac od strony technicznej?
testerzySJSI.pl/forum ? :lol:

Nota bene (nie wiem jak to sie pisze ;) ) jest to bolaczka kazdego forum o testowaniu. Teraz obserwuje Goldenline. na Testmanagement w kolo rozmawiaja 3 osoby.

Trzeba rozbujac to forum i tyle, jeszcze nie mam pomyslu jak :) Powrzucam troche postow dzis i jutro.

goro
Kontaktowanie:

Postautor: goro » śr lut 11, 2009 1:28 pm

mnie z miejsca odrzucaja wszelkie fora gdzie liczba dzialow przekracza liczbe kilku. kategorie powinny byc jak na tyle uogolnione zeby osoba tworzaca nowy watek nie zastanawiala sie w ktorym dziale ma go stworzyc.

wezmy przyklad z testerow.pl:
- Poziomy testów / Test Levels
- Typy testów / Test Types
- Procesy / Processes
- Standardy / Standards
- Modele dojrzałości testowej / Test Maturity Models
- Role / Roles

na co komu tyle dzialow? podczas dobrze rozwinietej dyskusji swobodnie mozna zahaczyc o wszystkie te tematy ktore powinny byc niejako rozwijane w osobnych dzialach. kolejny przyklad 2 osobnych dzialow na testerzy.pl:
- Szkolenia / Trainings
- Kursy i certyfikaty / Courses and Certificates
moze mi ktos wytlumaczyc czym one powinny sie roznic? jakie tematy mozna tworzyc w pierwszym, a jakie w drugim?

Juz pomine takie kwiatki jak dzial z ofertami pracy, po wejsciu do ktorego znajdujemy tylko linka do nastepnego dzialu. W mojej opinii od tych wad wolne jest obecne forum sjsi i zmiana tego stanu rzeczy by tylko wyszla na niekorzysc (no moze jedynie zlikwidowal bym dzial Narzedzia testowe HP bo dla tych paru tematow na krzyz nie warto bylo tworzyc nowego dzialu) a uzytkownicy napewno wybiora forum na ktore bedzie bardziej przyjazne w odbiorze przez co uzytkownikom latwiej bedzie nawiazac dyskusje.

agata.szybowska
Site Admin

Postautor: agata.szybowska » pn lut 16, 2009 12:49 am

goro pisze:mnie z miejsca odrzucaja wszelkie fora gdzie liczba dzialow przekracza liczbe kilku. kategorie powinny byc jak na tyle uogolnione zeby osoba tworzaca nowy watek nie zastanawiala sie w ktorym dziale ma go stworzyc.

wezmy przyklad z testerow.pl:
- Poziomy testów / Test Levels
- Typy testów / Test Types
- Procesy / Processes
- Standardy / Standards
- Modele dojrzałości testowej / Test Maturity Models
- Role / Roles

na co komu tyle dzialow? podczas dobrze rozwinietej dyskusji swobodnie mozna zahaczyc o wszystkie te tematy ktore powinny byc niejako rozwijane w osobnych dzialach. kolejny przyklad 2 osobnych dzialow na testerzy.pl:
- Szkolenia / Trainings
- Kursy i certyfikaty / Courses and Certificates
moze mi ktos wytlumaczyc czym one powinny sie roznic? jakie tematy mozna tworzyc w pierwszym, a jakie w drugim?

Juz pomine takie kwiatki jak dzial z ofertami pracy, po wejsciu do ktorego znajdujemy tylko linka do nastepnego dzialu. W mojej opinii od tych wad wolne jest obecne forum sjsi i zmiana tego stanu rzeczy by tylko wyszla na niekorzysc (no moze jedynie zlikwidowal bym dzial Narzedzia testowe HP bo dla tych paru tematow na krzyz nie warto bylo tworzyc nowego dzialu) a uzytkownicy napewno wybiora forum na ktore bedzie bardziej przyjazne w odbiorze przez co uzytkownikom latwiej bedzie nawiazac dyskusje.

Zgadzam się z Tobą. Osobiście odradzałam tworzenie tylu tematów, szczególnie jeśli aktywność uczestników jest niska, no ale każdy ma swoje gusta.
Narzędzia HP powstały na specjalną prośbę pewnej grupy ludzi, która obiecała się udzielać, a co z tego wyszła - sami widzicie. Być może faktycznie lepiej będzie to usunąć...
Wybaczcie, że się słabo udzielam, ale wywiało mnie za granicę i na razie staram się ogarnąć swoje życie zawodowe i prywatne :) Jak wrócę do pionu to się bardziej przyłożę.

satos

Postautor: satos » sob lut 21, 2009 11:29 pm

agata.szybowska pisze:Nie jest nas tu dużo, ale stwierdziłam, że zrobię rozeznanie.
Jak wiecie istnieje forum "konkurencyjne" na stronie testerzy.pl
Na razie teoretyzuje, ale pojawił się jakiś czas temu pomysł połączenia sił i zrobienia jednego forum. Oczywiście jest to kwestia wypracowania wspólnego podejścia, spełnienia kilku warunków, zarówno ze strony SJSI jak i testerów, ale zanim będę cokolwiek w temacie robiła, to interesuje mnie co Wy, bywalcy naszego forum, o tym myślicie ? :)
Wszelkie uwagi mile widziane.

Zaznaczam, nawet jeśli wszyscy tutaj będą za, to nie jestem w stanie niczego zagwarantować.
Czekam na feedback :)

Nie bardzo widac powod istnienia 2 takich samych for.
Szczegolnie, ze aktywnosc uzytkownikow jest bardzo niska.
Jezeli jedno forum zostanie przejecte przez inne, autorzy tego forum moga miec mniejsza motywacje do udzielania sie - tutaj widze ryzyko.

W tej chwili jak chce zadac pytanie to sie zastanwiam czy wybrac jedno forum, czy zapytac na obu (?).
/satos

PS
Jezeli zrobic to sprytnie technicznie: przekierowania, linki do forum z obu portali (wortali ?) wowczas mozna zminimalizowac ryzyka takiego polaczenia.

radoslaw.smilgin
Kontaktowanie:

Postautor: radoslaw.smilgin » czw mar 12, 2009 10:09 pm

Witam,

Radek Smilgin testerzy.pl; administrator i założyciel forum.testerzy.pl

Trafiłem na wątek przypadkowo, ale cieszę się, że mi się to udało.

1) szkoda że nie zaprosiliście mnie wcześniej do rozmowy
2) jeśli jednak ktoś pyta - jestem zainteresowany połączeniem sił
3) Aga jak nikt inny wie, że kiedy powstawało forum.testerzy.pl to forum SJSI było zaSPAMowanym śmietnikiem, stąd też moja inicjatywa
4) zdaje sobie sprawę, że moje forum ma zbyt dużą ilość tematów, ale... dzięki temu wiem co ludzi kręci. mogę je dzieki temu powoli upraszczać
5) potwornie krzywdząca jest wypowiedź KAKI:
"Testerzy.pl to komercja, SJSI stowarzyszenie - laczenie tych dwoch to tak troche nie etycznie wyglada. Poza tym jak to by mialo wygladac od strony technicznej?
testerzySJSI.pl/forum ?"
Nie zgadzam się z opinią, że testerzy.pl są większą komercją niż SJSI. Zapraszam na bazę wiedzy testerzy.pl i porównajcie to z materiałami dostępnymi na SJSI.
Zachęcam również do przyjrzenia się ilości ofert reklamowych na stronie pierwszej stronie SJSI i testerzy.pl
Czy tylko ja mam wrażenie, że strona SJSI jest przede wszystkim reklamówką firm zarządu stowarzyszenia?
6) jestem za umieszczeniem na obu stronach linku do jednego forum. Czy forum będzie po stronie testerów, czy zupełnie na osobnym serwerzem, czy w SJSI jest mi obojętne. W ostateczności możemy użyć iFrame do prezentowania obu nazw.
7) plan połączenia powinien zawierać uspójnienie tematów na jednym i drugim forum. Następnie możemy w dokonać połączenie baz danych i... mamy jedno forum.
8) czekam na propozycje jakie tematy wchodzą, a jakie wylatują.

Pozdrawiam i liczę na odzew
Szkolenia ISTQB oraz praktyczne dla testerów oprogramowania http://testerzy.pl/szkolenia-z-testowania

agata.szybowska
Site Admin

Postautor: agata.szybowska » pt mar 13, 2009 2:25 pm

Radku, dzieki wielkie za odpowiedz :)
W sumie moglam Cie zaprosic, moj blad.
My ze soba juz kiedys poruszalismy ten temat, teraz chcialam zagaic uzytkownikow o opinie.

Sama jestem zdania, ze rozsadne polaczenie jest najlepsza opcja. Po co dzielic i tak skromna rzesze udzielajacych sie testerow. Nie jestem tutaj przedstawicielem ani testerow, ani SJSI, po prostu zalezy mi na miejscu wymiany opinii i doswiadczen.

Radku, do Ciebie podesle maila (jesli mi znowu cos z pary komputer-internet nie bedzie padac, zreszta i tak wisi mi Twoj mail w ibnoxie czekajacy na odpowiedz:)).
Zagadam tez do zarzadu jaki oni maja poglad na sprawe i czy maja jakies warunki.

agata.szybowska
Site Admin

Postautor: agata.szybowska » śr mar 18, 2009 12:23 pm

Oczywiscie padlo mi wszystko po kolei.
Na razie moj komputer czeka po przeinstalowaniu windowsa na tone sterownikow i programow, ktorych nie moge sciagnac, bo nie mam w domu internetu.
Odezwe sie, jak wroce do swiata zywych, bo z pracy to tak jednak nie wypada ;)

kaki

Postautor: kaki » śr mar 18, 2009 3:12 pm

radoslaw.smilgin pisze:5) potwornie krzywdząca jest wypowiedź KAKI:
"Testerzy.pl to komercja, SJSI stowarzyszenie - ..."

Trudno, no to jestem potworem. Jednak nadal mi się wydaje, że świadczycie odpłatne usługi w zakresie wykonywania testów i stąd określenie komercja.

agata.szybowska
Site Admin

Postautor: agata.szybowska » śr mar 18, 2009 4:01 pm

To sie nie dogadaliscie :)

Faktem jest, ze Testerzy.pl to mimo wszystko strona komerycjna, niestety samo slowo "komercja" ubilo sie nam w glowach jako pejoratywne, stad rozumiem reakcje Radka.

Faktem jest tez rowniez, ze Testerzy.pl, mimo swojej komercyjnosci, robia (w mojej opinii) calkiem sporo dla spolecznosci testerow kompletnie za darmo. Oczywiscie stratni na tym nie sa, dzieki tej aktywnosci zapewniaja sobie rozpoznawalnosc, reklame itp., ale nie badzmy czepliwi. Strona testerow jest bardziej aktywna i dostarcza jednak wiecej informacji niz strona SJSI.

Moze to wlasnie ta komercyjnosc napedza dzialanie? Zarzad SJSI, mimo szczerych checi, ma mnostwo swoich rzeczy do robienia, a doba ma 24 godziny dla kazdego. Dla testerow utrzymanie ich strony jest czescia "ich rzeczy".

streser
Kontaktowanie:

Postautor: streser » czw kwie 30, 2009 3:01 pm

Hmm, prawda testerzy.pl są stroną komercyjną jak by nie było, ale dwa fora to trochę za dużo...
Poza tym w naszym kraju istnieją jeszcze inne zrzeszenia testerów, jak np. SPIN-y, które reklamują swoje spotkania także na tym forum, ale może udało by się jakoś bardzie zaangażować tą liczną (patrząc na ilość osób na spotkaniach) społeczność do dzielenia się swoją wiedzą także na forum - najlepiej właśnie na jednym. Dużo czasu zdarzało mi się tracić na przeglądanie wszystkich dostępnych źródeł wiedzy z zakresu testowania i jakości, gdy czegoś konkretnego szukałem. Uważam, że taki zagregowany "zbiornik" wiedzy, odpowiednio moderowany to bardzo dobry pomysł. Popieram inicjatywę.
pragmaticcoders.com - Python Software Development
http://blog.testowka.pl - inny punkt widzenia na jakość oprogramowania

Wróć do „Forum / Forum”