Self Study - ISTQB Advanced Test Manager

szkolenia, kursy, certyfikaty, konferencje, zloty
radoslaw.smilgin
Kontaktowanie:

Re: Self Study - ISTQB Advanced Test Manager

Postautor: radoslaw.smilgin » ndz wrz 02, 2012 2:30 pm

taszko pisze:[...] potem uczestniczyłem w szkoleniu na TM -ciekawe z bardzo fajną grupą [...]

Widać, że szkolenie nie było wystarczająco dobre, albo egzamin był zbyt trudny.
Może język polski to nie był dobry wybór?

Rekomendacje (materiałów) w tym wpisie MUSZĄ być wystarczające do zdania. Pamiętaj, że egzamin TM niedługo się zmieni i warto go szybko zdać. Po zmianach może być trudniej.
Szkolenia ISTQB oraz praktyczne dla testerów oprogramowania http://testerzy.pl/szkolenia-z-testowania

taszko

Postautor: taszko » pt wrz 07, 2012 10:12 pm

W moim odczuciu szkolenie było ok ponieważ prowadzone było pod kątem testowania i zdobywania wiedzy, która może się przydać w pracy a nie tylko po to by zdać egzamin.
Materiałów ze szkolenia jest ponad 1000 stron więc w moim odczuciu trochę zbyt wiele by dobrze to ogarnąć.
Jeśli chodzi o sam egzamin to dużo pytań dotyczy samej teorii a na podstawie swojego 6 letniego doświadczenia mogę powiedzieć, że rzeczywistość to trochę inna bajka.
Rzeczywiście tuż po egzaminie zastanawiałem się czy zdawanie w języku polskim było dobrą decyzją bo miałem wrażenie, że pytania nie do końca są przejrzyście przetłumaczone. Podczas egzaminu zamieniałem nawet polski opis na wersję angielską by móc lepiej zrozumieć o jaką sytuację chodzi.

Pozostaje być dobrej myśli i lepiej się przygotować do kolejnego podejścia.
Od przyszłego tygodnia planuje ponowne podejście do materiałów - teraz będę się starał skupić na tych materiałach, które podpowiadacie.

taszko

Postautor: taszko » czw lut 21, 2013 9:44 am

radoslaw.smilgin pisze:
taszko pisze:[...] potem uczestniczyłem w szkoleniu na TM -ciekawe z bardzo fajną grupą [...]

Widać, że szkolenie nie było wystarczająco dobre, albo egzamin był zbyt trudny.
Może język polski to nie był dobry wybór?

Rekomendacje (materiałów) w tym wpisie MUSZĄ być wystarczające do zdania. Pamiętaj, że egzamin TM niedługo się zmieni i warto go szybko zdać. Po zmianach może być trudniej.

Cześć Radek,
Powracam do tematu egzaminu TM niemalże w trybie natychmiastowym :)
Czy coś się zmieniło w kwestii egzaminu z TM?

Oczywiście standardowe pytanie czy są jakieś nowe materiały, które mogą mnie wesprzeć w nauce i przygotowaniu.
'Musi to na Rusi' ale z rożnych względów muszę zaliczyć ten egzamin możliwie jak najszybciej a ilość możliwych błędów już wykorzystałem.

Czy Ty bądź Twoja firma prowadzi jakieś przygotowania do tego egzaminu? Nie chodzi mi o szkolenie, które obejmuje nieco szerszy zakres ale wyłącznie o przygotowanie pod egzamin.
Napisz proszę jakiś namiar mailowy do Ciebie to omówimy temat - jestem z Katowic więc nie mamy do siebie daleko :)

Z góry dzięki za odpowiedź.

radoslaw.smilgin
Kontaktowanie:

Postautor: radoslaw.smilgin » czw lut 21, 2013 12:45 pm

O nowych materiałach nic nie wiem, ale może nowe pytania [eng] udostępnione do nowego syllabusa mogą okazać się pomocne?

Pewnie moglibyśmy usiąść na jeden dzień i spróbować przygotować Cię do egzaminu, ale większość materiałów mam po angielsku.

Pisz na kontakt@testerzy mam do niego dostęp.
Szkolenia ISTQB oraz praktyczne dla testerów oprogramowania http://testerzy.pl/szkolenia-z-testowania

Wróć do „Szkolenia, konferencje i spotkania / Trainings, Conferences and Meetings”