SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

ANALYST DAYS 2018 W PETERSBURGU

WSTECZ

W dniach 27-28 kwietnia gościliśmy na konferencji Analyst Days w Petersburgu. Naszą reprezentantką była Karolina Zmitrowicz, z warsztatem „Managing complexity – how to build a framework for BA process”.

Karolina była jednym z gości specjalnych, zaproszonych przez organizatorów konferencji. Wśród pozostałych prelegentów znaleźli się m.in. Hans von Loenhoud, który gościł w Polsce na konferencji reQuest 2017.

Organizatorzy konferencji zadbali o wszechstronność. W programie nie zabrakło wystąpień w tematyce umiejętności miękkich, technik i narzędzi, pojawiły się prelekcje związane z rozwojem kariery w kierunku analizy biznesowej. Pełen program wraz z materiałami do pobrania dostępny jest na stronie konferencji.

Naszą szczególną uwagę przykuło wystąpienie Rogera Burltona  z Process Renewal Group o drodze do biznesowej zwinności. Roger mówił o zwinności w kontekście całej organizacji i jej biznesu – czego potrzeba, by zmienić styl działalności na Agile, co uwzględnić, z jakimi wyzwaniami należy się liczyć. Prelekcja odbiegała od typowych wystąpień na konferencjach IT, skupionych na projektach i produktach – dotyczyła obszaru czystego biznesu, strategii, ciągłości działania i wartości biznesowej generowanej przez organizację. Wystąpienie Rogera było jednym z najbardziej inspirujących i poszerzających horyzonty doświadczeń, jakich doznaliśmy na konferencjach branżowych.

Konferencja, mimo że i kierowana głównie do odbiorców posługujących się jezykiem rosyjskim, nie zawiodła prelegentów i uczestników anglojęzycznych. Spora część elementów programu dostępna była w języku angielskim. Wystąpienia anglojęzyczne miały zapewnione tłumaczenie na rosyjski, co umożliwiło odbiór prelekcji także osobom nie posługującym się biegle angielskim.

Konferencje IT w Rosji cieszą się ogromnym zainteresowaniem – każda edycja gromadzi kilkaset uczestników. Co bardzo interesujące, uczestnicy są bardzo aktywni i chętnie udzielają się podczas wykładów czy warsztatów. Nie potrzeba specjalnej namowy, by zachęcić ludzi do udziału w dyskusji czy ćwiczeniu – wystarczy zadać pytanie czy postawić tezę, a dyskusja rozpoczyna się niemalże natychmiast. Z punktu widzenia prelegenta, uczestnicy Analyst Days to odbiorcy idealni – zaangażowani, aktywni, garściami czerpiący wiedzę i doświadczenia innych.

Organizatorom gratulujemy wspaniałego wydarzenia, uczestnikom dziękujemy za cudowne zaangażowanie, Was zachęcamy do zapoznania się z materiałami pokonferencyjnymi.