SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

BYDGOSZCZ WEB DEVELOPMENT MEETUP 4 JUŻ ZA NAMI

WSTECZ

Bydgoszcz Web Development Meetup 4 już za nami

23 lipca br. w Bydgoszczy odbyło się już 4-te spotkanie Bydgoskiej Grupy Web Development. Tym razem udało się zgromadzić ponad 40 osób. Ciekawe czy to zasługa prelegentów czy okresu wakacyjnego?

Spotkanie zainicjowała , typowo techniczna prelekcja dot. niuansów CCS’a. Następnie tematyka zrobiła się nieco lżejsza i dyskusja przeszła na temat startup-ów. Rzecz dot. chińskich realiów za „dużym firewall’em” gdzie nawet facebook i google nie sięga. Prezenter, rodowity bydgoszczanin, mieszkający na stałe w Szanghaju opowiedział o  realiach życia w Chinach oraz jak się w tym wszystkim odnalazł i wystartował swój własny biznes. Noi oczywiście nie mogło zabraknąć nas, naszego stowarzyszenia i promocji testów, testerów i dobrej jakości. Nasz reprezentant krótko wprowadził zebranych w świat testerki, nasze startup’y (nawiązują do poprzedniego tematu prelekcji) oraz najważniejsze imprezy i wydarzenia w Polsce. Następnie była świetna okazja opowiedzieć o SJSI jako wspólnym mianowniku i platformie wymiany wiedzy i pomysłów. Udało się również znaleźć chwilę na nieco bardziej merytoryczną cześć dot. komunikacji pomiędzy developerem a testerem. Krótkie omówienie najbardziej charakterystycznych scenariuszy wskazując na wzajemne korzyści wynikających z bliskiej współpracy, zakończono morałem „programiści wspierajcie swoich testerów bo to się wam opłaci„. Sesja pytań i odpowiedzi po prezentacji pokazała, że zainteresowanie tematyką jest całkiem duże stąd najprawdopodobniej  będziemy mieli jeszcze raz okazję gościć na bydgoskich spotkaniach webowej grupy developerskiej.

Po planowych wykładach, były jeszcze krótkie paru minutowe wystąpienia na które składały się m.in. ogłoszenia o pracę (pragmatyzm przede wszystkim 😉 ), zaproszenie na damski meetup w Bydgoszczy czy podsumowanie projektu aplikacji dot. tzw. „lekarzy sumienia”. Oraz oczywiście zapowiedź kolejnego spotkania już za miesiąc na które w imieniu organizatora również zapraszamy.