SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ PO TESTWAREZ 2014

WSTECZ

www.testwarez.pl

Tegoroczna konferencja TestWarez zapowiada się naprawdę interesująco. Edycję 2014 wyróżnia po pierwsze niecodzienna organizacja – większa część konferencji ma odbyć się na promie płynącym do Szwecji, co samo w sobie u wielu budzi zapewne silne emocje; po drugie – w tym roku Komitet Programowy dokłada wszelkich starań, by program wydarzenia przeszedł oczekiwania najwybredniejszych uczestników. Na spełnienie tegoż celu składa się kilka elementów:

Keynoci

W tym roku na konferencji usłyszymy:

  • Tilo Linz z prelekcją “The future of testing”
  • Dorothy Graham z “It seemed a good idea at the time – mistakes in test automation”
  • Seretta Gamba z “Automation Through the Back Door“

Konsultacje

Nowym elementem konferencji będą konsultacje z prelegentami. Wybrane osoby spośród uczestników konferencji będą miały szansę na indywidualną rozmowę w „cztery oczy” z Tilo, Dorothy, Serettą i innymi prelegentami. To idealna szansa na spotkanie swojego idola i wymianę doświadczeń oraz zdobycie nowej, cennej wiedzy. Ustalone z keynotami tematy konsultacji to:

  • Tilo Linz: “Testing in scrum/agile”
  • Seretta Gamba: “Technical issues for automation”
  • Dorothy Graham: “Management issues for automation”

Na konsultacje można zapisać się przy rejestracji na TestWarez.

Warsztaty

Kolejny – znany już element konferencji – to warsztaty. W tym roku można poćwiczyć praktyczne umiejętności w następujących obszarach:

  • “Test Automation Patterns” – Seretta Gamba and Dorothy Graham
  • “Testowanie wymagań” – Karolina Zmitrowicz, Radek Smilgin
  • “Testowanie aplikacji mobilnych z ukierunkowaniem na system Android” – Łukasz Złocki
  • “Automatyzacja zarządzania środowiskami testowymi” – Piotr Ślęzak

Panele

W tym roku Komitet Programowy stawia na większą interakcję z uczestnikami. Stąd kontynuacja pomysłu z roku 2013 na panele dyskusyjne. Na TestWarez 2014 paneli będzie więcej, w tym kilka poświęconych popularnej ostatnio koncepcji meetupów. Porozmawiamy o organizacji meetupów, trudnościach, jakie stają przed organizatorami, celach tych spotkań i ich znaczeniu dla środowiska.

Ponadto, co zawdzięczamy wysiłkom Komitetu Organizacyjnego, tegoroczna konferencja ma szansę przejść do historii również ze względu na dodatkowe elementy integracyjne i rozrywkowe. Jakie? O tym dowiecie się tuż przed konferencją.

Jednym słowem – przyjedźcie na TestWarez 2014 – warto!