SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

CZWARTA EDYCJA KONFERENCJI QUALITY EXCITES 2015

WSTECZ

iv_edycja_konferencji

 

Już po raz czwarty, tradycyjnie w Gliwicach, odbędzie się ogólnopolska konferencja na temat jakości oprogramowania – Quality Excites (QE). W sobotę, 30 maja 2015 spotkają się profesjonaliści wykorzystujący w praktyce najnowsze technologie oraz metody pracy wspierające jakość.  Rejestracja na konferencję odbędzie się w dniach 4­­­­­­­­­ – 11 maja 2015 za pośrednictwem formularza dostępnego na www.qualityexcites.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konferencja Quality Excites z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Problematyka związana z innowacyjnymi koncepcjami, pozwalającymi na tworzenie wysokiej jakości produktów cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród inżynierów ds. jakości i testerów, ale także kierowników projektów, właścicieli produktów i programistów. Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zachęcają więc wszystkich, którym zależy, aby oprogramowanie tworzone było z dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Czwarta edycja Quality Excites gościć będzie wielu wybitnych specjalistów z takich firm jak: Motorola, Allegro, czy też Luxoft. Całość tradycyjnie podzielona będzie na dwie części: wykłady oraz warsztaty. Zajęcia praktyczne, będące dodatkową wartością konferencji, poprowadzą specjaliści z  firmy Future Processing. Tematyka zajęć związana będzie m.in. z testami automatycznymi, językiem HTML5 oraz z filozofią Domain Driven Design.

Wykład otwierający poprowadzi Mateusz Kocielski, który opowie o błędach w oprogramowaniu i na wybranych przykładach pokaże, jak pisać kod, który działa. W porannym bloku wystąpią m.in. Krystian Kaczor z prelekcją „Wymagania w Agile”, Tomasz Wierzchowski, który przedstawi technikę Property-Based Testing oraz Katarzyna Mrowca z wykładem „Refaktoring historyjek”.

W drugiej części dnia wypowiedzą się tacy specjaliści jak: Mateusz Sulima, który omówi m.in. najczęstsze błędy popełniane w testach jednostkowych i integracyjnych przez średnio zaawansowanych praktyków Test-Driven Development, Jarosław Pałka – udzielający odpowiedzi na pytanie „Jak efektywnie uniknąć powolnego postarzania się technologicznego naszej aplikacji?” oraz Łukasz Szydło z prelekcją „Continuous Delivery – Architektura i Praktyka”. Konferencję zamknie wykład Sama Elamina „Monoliths to Microservices. A Journey”.

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie wydarzenia.

Konferencja jest całkowicie bezpłatna i ogólnodostępna dla wszystkich, którzy ekscytują się jakością, dążą do ciągłego zdobywania wiedzy i chętnie dzielą się własnymi umiejętnościami.

Pomysłodawcą i organizatorem Quality Excites jest firma Future Processing, która od 2000 roku specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Firma organizuje również konferencję WUD Silesia, warsztaty i wykłady odbywające się w ramach cyklu Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania oraz międzynarodowy maraton programistyczny Deadline24.


09.05.2015 aktualizacja

zarejestruj-sie-juz-dzis-qe

Zapraszamy na IV edycję konferencji dotyczącej jakości oprogramowania Quality Excites! Rejestracja trwa tylko do poniedziałku, 11 maja.