SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

DIVERSITY AND INCLUSION, AT LAST IN POLAND

WSTECZ

21 września w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji IT Matters, wspieranej przez SJSI.


To pierwsze tego typu wydarzenie koncentrujące się na „ludzkiej stronie IT”. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w prelekacjach, warsztatach i dyskusjach na temat m.in. komunikacji w zespołach międzykulturowych,
budowania inkluzywnych i zdywersyfikowanych zespołów, zdrowia psychicznym w miejscu pracy, włączania do pracy w IT osób ze spektrum autyzmu, komunikacji i rozwiązywania konfliktów poprzez empatię i porozumienie bez przemocy (non-violent communication), błedach poznawczych i pułapkach myślenia czy świadomym przywództwie.

Te rzadko podejmowane w branży IT, trudne tematy spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, którzy aktywnie dzielili się swoimi przemyśleniami, wymieniali doświadczenia i dyskutowali. Atmosfera wydarzenia była naprawdę wyjątkowa!

Nie mogło zabraknąć też przedstawicieli SJSI. Naszym zdaniem ww. tematyka jest niezwykle ważna i bardzo brakujej jej na innych brażownych wydarzeniach. Przykładowo TestWarez 2017 miało w swojej agendzie seminarium nt. wypalenia zawodowego. Przy czym mamy świadomość, że to nadal za mało. Wysoka jakość to przede wszystkim dobre relacje międzyludzkie.

IT Matters czekamy już na kolejną edycję konferencji!