SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Jarosław Hryszko

WSTECZ
Avatar
Jarek zwykł mówić o sobie, że jest hipsterem zapewnienia jakości w IT – testował oprogramowanie, zanim to stało się modne. Specjalizuje się w stosowaniu tamże najnowszych technologii, w szczególności mechanizmów sztucznej inteligencji. Swoją wiedzą chętnie się dzieli – jako trener i konsultant. Ma też duże doświadczenie w zarządzaniu, w tym dowodzeniu jednostkami wojskowymi. Studiował (z powodzeniem) również cybernetykę, elektronikę i energetykę jądrową.
Jarek jest autorem i współautorem serii książek, publikacji i prezentacji dotyczących bezpieczeństwa systemów jądrowych i komputerowych, sztucznej inteligencji i zapewniania jakości w informatyce, w tym „Testowanie oprogramowania w praktyce”, „Inżynieria wymagań w praktyce”, „Inżynieria oprogramowania: Wyzwania i rozwiązania” oraz „Inżynieria oprogramowania: Poprawa praktyki poprzez badania naukowe”.
Od 2012 roku prowadzi badania nad sztuczną inteligencją w celu zapewnienia jakości w systemach informatycznych. Jest znanym mówcą konferencyjnym, prezentującym na ponad 20 konferencjach naukowych i zawodowych, w tym TestCon w Moskwie, STF w Mediolanie czy UKStar w Londynie.

AKREDYTACJA TRENERSKA WAŻNA DO 2023-08-06:

  • Certyfikowany Tester Poziom Podstawowy,
  • Poziom Zaawansowany – Kierownik Testów,
  • Moduł Specjalistyczny – Tester Oprogramowania Automotive,
  • Moduł Specjalistyczny – Inżynier Automatyzacji Testów.