SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

KONFERENCJA SKŁADQA 2017

WSTECZ

Konferencja SkładQA 2017 – liczny i doborowy skład testerów z całej Polski!

20 marca br. Kraków ponownie stał się stolicą Polski – testerską stolicą. Mimo dyskusyjnego terminu wydarzenia (początek tygodnia – poniedziałek), ekipie KraQA udało się zgromadzić na konferencji około 500 osób! Obraz wypełnionej Starej Zajezdni dawał poczucie mocy i jedności społeczności testerskiej. Brawa dla organizatorów!

Oprócz imponującej liczby uczestników SkładQA może pochwalić się świetnym poziomem merytorycznym – organizatorzy nie prowadzili Call for Papers, lecz bazując na swoich obserwacjach i doświadczeniach zaprosili do wystąpienia starannie dobrane osoby, znane z innych wydarzeń i konferencji. Na SkładQA mieliśmy więc możliwość posłuchać Tomka Dubikowskiego z prezentacją, która zdobyła laur publiczności podczas konferencji test:fest. O testowaniu „mobilek” mówił Piotr Wicherski. Monika Braun wprowadziła uczestników w tematykę mocnych umiejętności miękkich w podejściu Scrum. Nie są to oczywiście wszyscy prelegenci (zobacz więcej: https://www.meetup.com/pl-PL/KraQA-pl/events/237899585/?eventId=237899585 ), jedynie nasz subiektywny wybór.

Nieco ryzykownym posunięciem było umieszczenie pokazu live-hackingu Michała Sajdaka na końcu agendy, ponieważ nawet największym fanom pentestów kleiły się nieco powieki po niemal 10 godzinach uczestnictwa w konferencji. Pomimo tego frekwencja na sam koniec nadal była imponująca – co jest zapewne w dużej mierze wynikiem zainteresowania wystąpieniem tego lubianego prelegenta.

Charakterystyczną cechą SkładQA jest też fakt, iż w zasadzie jest to konferencja niesponsorowana. Nie znajdziemy tu stoisk sponsorów, a jedynymi partnerami są partnerzy medialni. Takie podejście pozwalało skupić się na samej wiedzy wymienianej podczas konferencji oraz networkingu.

Z pewnością formuła i charakter konferencji SkładQA jest unikalny i wart polecenia – my z pewnością odwiedzimy Kraków za rok! Zastanawiamy się tylko, gdzie organizatorom uda się pomieścić jeszcze więcej osób. Trzymamy kciuki za rozwój tego przedsięwzięcia!

W imieniu SJSI – Aleksandra Kornecka