SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

ŁÓDQA NAJBLIŻSZE SPOTKANIE NT BDD

WSTECZ

Najbliższe spotkanie Łódzkiej Grupy Pasjonatów Testowania Oprogramowania „ŁódQA” odwiedzi Remigiusz Dudek. Poprowadzi on warsztaty związanie z testowaniem w podejściu Behavior Driven Development, z użyciem narzędzia JBehave. Remigiusz opowie o swoich doświadczeniach zdobytych podczas pracy z JBehave, przedstawi zarówno wady jak i zalety związanie z BDD.

Warsztaty będą podzielone na dwie części. Pierwsza część będzie poświęcona koncepcji BDD i o temu dlaczego warto ją stosować. W trakcie tej części spotkania uczestnicy zapoznają  prostą aplikacją, która będzie opisana specyfikacją BDD wykorzystującą JBehave. Remigiusz przedstawi podstawy JBehave oraz opowie o błędach, które można popełnić na początku, a które sprawią, że w krótkim czasie testy staną się trudne w zrozumieniu i utrzymaniu. Druga część warsztatów związana będzie z integracją JBehave z Spring’iem. Integracja ta zostanie pokazana na przykładzie testowania interface’u webowego z wykorzystaniem WebDriver Selenium. Zaprezentowane będą podstawy Spring IOC oraz informacje potrzebne do pisania testów BDD w takim środowisku.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie http://www.eventbrite.com/e/behavioral-driven-development-w-praktyce-tickets-9641222155