SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

NI AUTOMOTIVE FORUM 2017

WSTECZ

W dniu 6 kwietnia SJSI uczestniczyło w NI Automotive Forum 2017, konferencji zorganizowanej przez National Instruments (NI).

Firmy z branży motoryzacyjnej coraz częściej opracowują i wykorzystują nowe metodologie testowania komponentów zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS – Advanced Driver Assistance Systems), systemów infotainment, czujników czy komponentów elektromechanicznych. NI Automotive Forum było okazją do zapoznania się z technikami umożliwiającymi integrację innowacyjnych rozwiązań testujących oraz kontrolno-pomiarowych w każdej fazie rozwoju produktu – od projektowania do testowania.

Podczas Forum omawiane były następujące zagadnienia:

  • Platforma do budowy systemów testujących dla branży motoryzacyjnej
  • Testy komponentów elektromechanicznych
  • Charakteryzacja oraz walidacja systemów ADAS – kamery, radary, łączność V2X
  • Weryfikacja systemów infotainment – GNSS (np. GPS), FM, DAB, NFC, Bluetooth, Wi-Fi
  • Metodyka i narzędzia do testów HIL (Hardware-in-the-Loop)
  • Narzędzia do zarządzania i analizy dużych zbiorów danych pomiarowych

Z punktu widzenia testerów oprogramowania, interesująca okazała się prezentacja Jerzego Kocerki z firmy Automatix, który mówił o kluczowych elementach systemu testowego HIL (Hardware-In-The-Loop).

Natomiast zdecydowanie najciekawiej przedstawioną prezentacją była „Analiza dużych zbiorów danych pomiarowych: wyszukiwanie, przetwarzanie, raportowanie (demonstracja na przykładach)”. Przemysław Kowalski z National Instruments w ciekawy, konkretny i merytoryczny sposób zaprezentował możliwości narzędzia LabVIEW podczas pracy z tzw. big data.

Zapraszamy do śledzenia profilu SJSI. Wkrótce poinformujemy o naszych kolejnych inicjatywach, które wspieramy i wydarzeniach, w których bierzemy udział.

Bartek Prędki