SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

NOWA INICJATYWA SJSI – QUALITY 3D

WSTECZ

SJSI to nie tylko polska reprezentacja ISTQB i dostawca egzaminów certyfikacyjnych; nie tylko organizator najstarszej w Polsce konferencji dla testerów. To grupa ludzi, którzy chcą czynnie dzielić się wiedzą i umożliwiać innym to samo. W ramach celów statutowych i misji stowarzyszenia, wspieramy szereg wydarzeń i inicjatyw związanych z szeroko pojętą tematyką pro-jakościową.

Teraz chcielibyśmy pójść o krok dalej i zaproponować nową inicjatywę – przedstawiamy Quality 3D, cykliczne spotkania dla osób z branży IT, zainteresowanych tematyką jakości procesów i produktów. Naszym celem jest uzupełnienie działania istniejących już inicjatyw i dyskusja o nieco innym ujęciu jakości – szerszym i bardziej holistycznym.

Dlaczego 3D? Ponieważ nasze spotkania będą oscylować wokół obszarów, pokrytych przez nasze wiodące marki konferencyjne:

  • Testwarez – testowanie oprogramowania
  • QFIT – zarządzanie jakością w IT
  • reQuest – inżynieria wymagań i analiza biznesowa

Porozmawiajmy o jakości w miłej atmosferze meetupu. Poznajmy się. Czerpmy ze wspólnych doświadczeń.

Budujmy razem lepsze oprogramowanie.

Pierwszy meetup SJSI odbędzie się w czwartek 28.06 o godzinie 18:00 w biurze SJSI we Wrocławiu, budynek TIMES, ul. Kazimierza Wielkiego 1, 2p.

Wystąpi Marcin Sikorski & Tomasz Dubikowski

Agenda

18:00 – 18:20

Przywitanie i przedstawienie celów oraz planów dotyczących spotkań

18: 25 – 19: 15

Marcin Sikorski „Ryż w oku – czy chińska etyka pracy wpłynie na miasta jutra?”

Dlaczego współpraca z Chińczykami musi być tak trudna i toporna? Skąd wynika i na czym polega ich specyficzna mentalność oraz jak się ona ma do etyki pracy Zachodu? O konfrontacji dwóch szkół moralności w kontekście Proptech – najszybciej rozwijającej się gałęzi Internetu Rzeczy.

Prelegent

Profesjonalnie – entuzjasta i pasjonat IoT oraz systemów embedded, który jako Test Lead w Tieto od ponad 5 lat weryfikuje produkty światowych marek z zakresu Smart Industry. Po godzinach – pasjonat optymalizacji, Chin, wspinaczki oraz kulturowej pulpy.

Marcin Sikorski, Test Engineer
Oficjalna strona – www.test-engineer.pl

19:15 – 20:00

Tomasz Dubikowski “Performance Testing in the world of microservices”

Prelegent

Tomek jest menedżerem ds. rozwoju oprogramowania w Ocado Technology. Posiada 6-letnie doświadczenie w pracy jako inżynier oprogramowania, Scrum Master i Agile Trainer.

Pasjonuje się dobrym warsztatem, propagowaniem czystego kodu, automatycznymi testami, wytwarzaniem opartym na zachowaniu oraz projektowaniem w oparciu o domenę. Jako lider pomaga budować kulturę organizacyjną opartą na autonomii, współpracy i zaufaniu, tak aby programiści posiadali zarówno twarde, jak i miękkie umiejętności niezbędne do tworzenia naprawdę niesamowitych produktów.

Tomek uwielbia zmieniać otaczającą go rzeczywistość. Jest on bardzo pragmatyczny, kwestionuje ortodoksję na wszystkich szczeblach i uważa, że zawsze istnieje możliwość poprawy. Zawsze chętnie dyskutuje i dzieli się swoimi pomysłami.

20:00 – 20:45

Pizza + networking + moderowana dyskusja wokół działalności i planów SJSI

Po 20:45 

Poznajmy się! Dla chętnych – kontynuacja dyskusji w nieformalnym klimacie połączona z integracją „na mieście”