SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

PTAQ XVII – ZAPROSZENIE

WSTECZ

http://ptaq.org/

 

http://ptaq.org/aktualnosci/127-ptaq-xvii-wakacje-z-automatyzacja.html

 

Za nami już połowa wakacji, a my musimy przyznać, iż tak zapracowani jeszcze nie byliśmy. Zapraszamy na nasze kolejne wakacyjne spotkanie. Tym razem nowa lokalizacja, kolejne debiuty i automatyzacja, automatyzacja. Ale przejdźmy już do szczegółów.

Kiedy? 20 sierpnia (środa), start godz. 18:00

Gdzie? Siedziba firmy Egnyte, Mostowa 11 (mapa)

 

Automation testing of cross-platform mobile apps – Anastasiia Naboikina

Where to start building the testing framework, main problems we met, different approaches and ideas that were  implemented. Pros and cons of using BDD + Calaba.sh for cross-platform mobile apps testing.

Automatyzacja aplikacji okienkowych z użyciem UIAutomation – Milena Sobolewska, Paweł Maciejewski

Celem prezentacji jest przybliżenie biblioteki programistycznej UIAutomation, służącej m.in. do automatyzacji testów interfejsów aplikacji okienkowych wykorzystujących WPF oraz omówienie rozwiązań niezbędnych do zdalnego uruchamiania testów. UIAutomation to standardowa biblioteka .NET Framework, dostępna od wersji 3.0, która ze względu na specyficzne przeznaczenie, jest mało znana. UIAutomation nie jest narzędziem nagrywającym testy, a biblioteką umożliwiającą interakcje z aplikacjami okienkowymi. Projekt oparty o UIAutomation zbliżony jest strukturą do projektu opartego o Selenium WebDriver: NUnit oraz referencja UIAutomation.