SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

QUALITY MEETUP #4

WSTECZ

Zapraszamy Was na czwartą odsłonę Quality Meetup, która odbędzie się 11 lutego 2015 roku o godzinie 18:00. Spotykamy się w Progress Barze, w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37A.

Quality Meetup jest jednym z najpopularniejszych spotkań poświęconych jakości oprogramowania. Skąd to wiemy? Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale również miejsce na podium w rankingu najlepszych wydarzeń testerskich 2014 roku. Jest nam ogromnie miło. Cieszymy się, że jesteś z nami.

Tę edycję wzbogacimy o nowy element – panel dyskusyjny. Jak zwykle, czekamy na wszystkich, którzy tak jak my ekscytują się jakością. Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia. Można się do nas zgłosić z propozycją swojego wystąpienia na kolejnych spotkaniach (kontakt@qualityexcites.pl).

Co na Quality Meetup #4?

1. Prelekcja „Testy wydajnościowe w systemie rozproszonym.” prowadzą Łukasz Pińkowski i Maciej Franek (Performance Engineers, Future Processing).

Maciek i Łukasz opowiedzą o projekcie, w którym od samego początku kładziono duży nacisk na testy wydajnościowe. Omówią wymagania niefunkcjonalne, zdefiniowane na początku projektu oraz sposób generowania i utrzymywania danych testowych. Następnie pokażą, w jaki sposób zbierają metryki w badanym systemie. Zobaczymy też przykłady problemów związanych z JMeterem, które Maciek i Łukasz musieli pokonać. Na koniec pokażą swój sposób na automatyzację raportów.

2. Panel dyskusyjny pod tytułem „Kompetencje i rozwój umiejętności QA.”dyskusję moderuje Daniel Dec (Software Quality Engineer & Technical Consultant, Future Processing).

Jakie kompetencje powinien mieć dobry tester? Czy tester i QA to ta sama rola? W jaki sposób rozwój wybranych umiejętności determinuje ścieżkę kariery QA? Jak się rozwijać w tej roli i jak szlifować poszczególne grupy umiejętności?

Podział grup umiejętności QA będzie przyczynkiem do dyskusji na temat tego, jakim testerem można być i jak się nim stać. Jako moderator panelu dyskusyjnego, Daniel postara się zachęcić słuchaczy do zajęcia stanowiska w omawianym temacie.

Sylwetki prelegentów znajdziesz na stronie: http://qualityexcites.pl/quality-meetup/nadchodzace-spotkania/

Gdzie i kiedy?

11 lutego 2015, 18:00
Progress Bar (zobacz dojazd)
ul. Bojkowska 37A,
Gliwice 44-100

Zgłaszajcie się również do nas jako prelegenci, cały czas na Was liczymy!

Zapraszamy!

P.S. Dopiszcie się do i zostańmy w kontakcie