SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Linki

WSTECZ

Testowanie.net

To blog na temat testowania aplikacji. Znajdziemy tu artykuły opisujące poziomy i typy testów, opisy testów wydajnościowych, analizy wymagań, dokumentacji testowej oraz informacje na temat szkoleń z testowania oraz certyfikatów ISTQB/ISEB. Artykuły w języku polskim.

Software QA and Testing Resource

Prowadzona już od ośmiu lat przez Ricka Howera witryna poświęcona testowaniu i kontroli jakości. Znajdujemy na niej szereg odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ1 i FAQ2, ciekawe artykuły i materiały, linki wskazujące na strony z narzędziami wspierającymi testowanie i książki warte uwagi. Jednym słowem to kolejne warte uwagi miejsce w sieci. Zawartość jest oczywiście w języku angielskim.
(MJ)

UŻYTECZNOŚĆ.PL

Czy zadowolenie użytkowników jest dla nas ważne? Czy łatwość z jaką mogą korzystać z oprogramowania, ma dla nas znaczenie? Jakość to nie tylko brak błędów, to także komfort pracy i prostota obsługi. UŻYTECZNOŚĆ.PL to strona w języku polskim traktująca o tych sprawach.
(MJ)

ITIL.PL

ITIL.PL to polski portal poświęcony bibliotece ITIL (Information Technology Infrastructure Library). Biblioteka ta zawiera wytyczne dotyczące organizacji procesów dostarczania usług IT. Metodyka ITIL zawiera zestaw powiązanych ze sobą najlepszych praktyk służących podnoszeniu jakości usług IT świadczonych użytkownikowi.
Jednym słowem kolejny ciekawy polskojęzyczny portal.
(MJ)

Software Engineering Institute

Software Engineering Institute (SEI), utworzony przez Departament Obrony USA, prowadzi prace nad technologią oprogramowania. Prace nad oceną zdolności zleceniobiorców do realizacji zamówień doprowadziły do opracowania modelu referencyjnego zwanego pod nazwąCapability Maturity Model (CMM). Model ten zwraca uwagę na szereg technik prowadzących do ulepszania procesu wytwarzania oprogramowania.
Na witrynie znajdziemy także opisy innych modeli i procesów wytwarzania, które powstały w Instytucie.
(MJ)

Agile Alliance

Agile Alliance to organizacja non-profit wspierająca wykorzystanie metod adaptacyjnych przez firmy i zainteresowane osoby. Artykuły,manifest, nowości, prawdziwy elementarz tzw. lekkich metod wytwarzania. Strona zawiera także listę grup zajmujących się lekkimi metodami wytwarzania w różnych częściach świata, ciekawe kiedy powstanie taka w Polsce.
(MJ)

StickyMinds.com

Strona jest kopalnią materiałów dotyczących testowania, zapewnienia jakości oraz innych etapów projektu informatycznego (artykuły, szablony dokumentów, przykłady dokumentacji). Ostatnio na witrynie pojawiła się informacja o nowym pismie „Better Software”, zdaje się zastąpi ono „STQE Magazine”.
Dostęp do części materiałów jest płatny.

Quality Assurance at W3C

Artykuły dotyczące jakości stron WWW.

Testing Standards Working Party

Strona prowadzona przez Testing Standards Working Party (British Computer Society Specialist Interest Group in Software Testing).
Znaleźć można na niej standardy BS 7925-1 oraz BS 7925-2. Jeśli szukacie słownika terminów testowych (niestety tutaj dostępna tylko wersja English) oraz opisu testów modułowych, to jest to właściwe miejsce.

Satisfice, Inc. – James Bach company

James Bach to wykładowca na wielu konferencjach poświęconych testowaniu (zwykle za „wielką wodą”), specjalista w dziedzinie. To on opisał „popularną” metodę testowania zwaną „Exploratory Testing”. Strona zawiera szereg artykułów i prezentacji jego autorstwa.

OpenSTA User Home

OpenSTA is a distributed software testing architecture designed around CORBA, it was originally developed to be commercial software by CYRANO. The current toolset has the capability of performing scripted HTTP and HTTPS heavy load tests with performance measurements from Win32 platforms. However, the architectural design means it could be capable of much more.

Professional Tester

„Professional Tester” to wydawane co kwartał przez Test Publishing Ltd. pismo poświęcone testowaniu. Najnowszy jego numer zawiera m.in. artykuły dotyczące szkoleń i certyfikacji. Następny kwietniowy numer poświęcony będzie testom interface’u użytkownika oraz testom użyteczności. „Professional Tester” nie jest „grubym” wydawnictwem, zawiera też liczne reklamy firm oferujących usługi testowe oraz narzędzia wspomagające testy. Jego bardzo miłą cechą jest to, że w granicach Europy jest dostarczany bezpłatnie.

Opensourcetesting.org

Celem Opensourcetesting.org jest propagowanie rozwiązań open source’owych w środowisku testerów. Strona daje łatwy dostęp do szerokiego zakresu narzędzi automatyzujących testowanie. Opensourcetesting.org obecnie obejmuje 139 open source’owych narzędzi wspierających testowania.

SQC – Software and Systems Quality Conferences

Wiodące konferencje (SQM, ICSTEST, CSVHC) w nowej odsłonie.