SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

SJSI NA AKADEMII JAKOŚCI 2017

WSTECZ

W zeszłym tygodniu w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji Akademia Jakości.
SJSI ponownie miało przyjemność wspierać wydarzenie jako patron honorowy oraz partner medialny.
W tym roku nasze wsparcie objęło również merytorykę –przedstawiliśmy w ramach prelekcji dwa tematy: „Zarządzanie jakością – nie tylko testowanie” oraz „Certyfikacja – fakty i mity”.
Z przyjemnością możemy poinformować, iż nasza reprezentacja została oceniona bardzo wysoko: według ocen uczestników wydarzenia, prelekcje SJSI zdobyły odpowiednio 1 i 3 miejsce. Dziękujemy za uznanie i możliwość podzielenia się naszymi przemyśleniami i doświadczeniami.

A jak przedstawia się ocena samej konferencji?  Oto nasza subiektywna opinia.

Program konferencji, jak na wydarzenie stosunkowo niewielkiej skali, okazał się wystarczająco zróżnicowany, by zainteresować zarówno testerów oprogramowania, jak i kierowników jakości oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie procesami oraz zespołami.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na prezentację Moniki Lichoty – Cywińskiej „Budowanie zespołu testowego i motywacja 3.0” przybliżającą tematykę nowoczesnych sposobów pracy z ludźmi
i budowania zmotywowanego i efektywnego zespołu. Naszym zdaniem warto byłoby rozszerzyć prezentowany temat o swoisty „prequel” przedstawiający proces wprowadzania wymaganych do zaistnienia „motywacji 3.0” zmian kulturowych w organizacji. Po rozmowie z prelegentką, szczerze liczymy na realizację tego pomysłu w niedalekiej przyszłości 🙂

Pozostali prelegenci również nie zawiedli – mogliśmy posłuchać o standardach projektowych (Adrian Bala), testach w utrzymaniu oprogramowania (Paweł Klimczyk), problemach z jakością (Piotr Ślęzak) czy skonfrontować testowanie manualne z automatycznymi (Monika Braun).

Odnosząc się do kwestii organizacyjnych – w naszej ocenie niewątpliwą zaletą formuły organizacji konferencji jest stosunkowo niewielka liczba uczestników. W porównaniu z większymi wydarzeniami gromadzącymi kilkaset uczestników, Akademia Jakości jest konferencją niemal kameralną, ze starannie dobranymi tematami i możliwością sprawnej integracji uczestników. Efektem jest zmniejszenie dystansu pomiędzy uczestnikami, prelegentami i organizatorami co przekłada się na żywe dyskusje zarówno w trakcie prelekcji, jak i w kuluarach. Wszystko to umożliwia nawiązywanie kontaktów w ekspresowym tempie.

Dziękujemy uczestnikom za udział w konferencji w imieniu własnym oraz organizatorów
i zapraszamy na kolejną edycję.

W międzyczasie zapraszamy do śledzenia profilu SJSI – Akademia Jakości nie jest jedynym wydarzeniem, które czynnie wspieramy. Wkrótce poinformujemy o naszych kolejnych inicjatywach.