SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

TestingCup

WSTECZ

TestingCup  – Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania

Idea zorganizowania Mistrzostw pojawiła się po raz pierwszy podczas konferencji Testwarez w 2011 roku, kiedy to Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych ogłosiło ufundowanie trzech grantów na wdrożenie pomysłu na promowanie testowania oprogramowania w Polsce. Przeprowadzono głosowanie wśród uczestników konferencji i pierwszym (z przytłaczającą większością głosów) z trzech nagrodzonych okazał się Radek Smilgin ze swoim pomysłem na organizację otwartych mistrzostw Polski w testowaniu oprogramowania.

TestingCup to zawody i konferencja skierowane do pracowników branży nowych technologii, głównie testerów oprogramowania oraz wszystkich osób związanych zawodowo z programowaniem i zapewnieniem jakości systemów informatycznych.

Zawody odbywają się w kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Przedstawiciele małych i dużych firm z całej Polski stają w szranki o tytuł najlepszych testerów oprogramowania w Polsce.

Rosnąca popularność wydarzenia powoduje, że co roku ma ono większy rozmiar, rozmach i prestiż. Wydarzenie było pierwszym tego rodzaju w Europie, a rozmachem przyćmiewa te organizowane na świecie. Pomysł na organizację podobnych zawodów zainteresował już inne kraje, w tym tak dalekie jak Indie.

TestingCup to pozytywne emocje, duch zdrowej rywalizacji, networking, nauka, a także dobra zabawa.

Celem wydarzenia jest pokazanie, że polscy specjaliści w zakresie zapewnienia jakości są na najwyższym światowym poziomie. Prelekcje i warsztaty prowadzą najlepsi eksperci z kraju, a także z zagranicy – część z nich przy okazji TestingCup po raz pierwszy odwiedza Polskę. Do tej pory byli to między innymi: Gojko Adzic, David Burns, James Lyndsay oraz Paul Gerrard.

Co roku specjalnie na potrzeby Mistrzostw tworzone jest dedykowane oprogramowanie – aplikacja będącą przedmiotem testów zawodników zwana Mr Buggy. Po Mistrzostwach aplikacje Mr Buggy służą młodym adeptom testowania oprogramowania jako darmowe narzędzie edukacyjne.

Aktualne informacje o wydarzeniu znajdziecie na stronie: http://testingcup.pl/.