SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Testwarez

WSTECZ

CEL

Od lat cel konferencji pozostaje niezmienny. Chcemy stworzyć sposobność do wymiany wiedzy i doświadczeń, zachęcić do dyskusji na temat problemów i trendów w testowaniu oprogramowania.
Tematy konferencji zorganizowane są wokół praktyki testowania, jego organizacji, przygotowania oraz wykonania. Formuła konferencji pozwala na dialog z prelegentami oraz networking w kuluarach.
Głównym tematem tegorocznej konferencji było przyjrzenie się różnym aspektom testowania, dlatego też nosiła ona tytuł konferencji „AAAby testować”. Zgodnie z postulatami uczestników konferencji Testwarez 2012, więcej czasu chcielibyśmy poświęcić zagadnieniom związanym z automatyzacją testów (różne narzędzia), a także testowaniu w projektach prowadzonych metodykami zwinnymi. Nie chcemy się jednak do tych tematów ograniczać.

KTO ORGANIZUJE

Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, które już od dziesięciu lat stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz miejsce spotkań i dialogu ludzi zajmujących się zapewnieniem jakości.
W 2013 roku organizowaliśmy już ósmą edycję tej konferencji!

KIEDY I GDZIE

W okresie wrzesień – listopad

Gdzie? Tam, gdzie będziecie chcieli. Zgodnie już z tradycją po zakończeniu konferencji macie możliwość głosować na kolejną lokalizację. Byliśmy już w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu. W 2014 prawdopodobnie spotkamy się na promie do Karlskrona (Szwecja)!

DLA KOGO

Konferencja jest skierowana do ludzi na co dzień zaangażowanych w problematykę testowania: zarówno do praktyków testów, kierowników testów, jak i dla testerów początkujących. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać sprawdzone praktyki, a także osoby bardziej doświadczone, które chciałyby poznać sposoby pracy i porozmawiać z podobnymi do siebie ekspertami. W tym roku do wystąpienia szczególnie serdecznie zapraszamy:

specjalistów od automatyzacji testów funkcjonalnych i niefunkcjonalnych
testerów biorących udział w projektach zarządzanych i wykonywanych metodykami zwinnymi
Zapraszamy też wszystkich innych chcących się podzielić swoimi doświadczeniami w testowaniu.

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

Konferencja ma umożliwić przekazanie wiedzy, doświadczeń, informacji pomocnych w testowaniu i zapewnieniu jakości gwarantujących uzyskanie i utrzymanie wysokiej jakości aplikacji i systemów IT. Możliwe jest przedstawianie wypracowanych przez siebie lub swoją organizację dobrych praktyk lub narzędzi wspomagających testowanie.
Podstawowym założeniem konferencji jest – jak w poprzednich edycjach – jej mocny wymiar praktyczny.

 

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie konferencji: www.testwarez.pl