SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

TROJQA #1

WSTECZ

http://trojqa.pl/

Pierwsze spotkanie testerów

 

Listopad 18 @ 18:00 – 23:00

 

Już dziś zapraszamy na pierwsze spotkanie TrójQA, które odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym.

Podczas pierwszego spotkania TrójQA tematem przewodnim będą metodyki zwinne. Michał Kujałowicz opowie o testowaniu w Agile, a Stanisław Matczak o wdrożeniu metodyki Scrum w firmie realizującej spore projekty. Rąbka tajemnicy na temat szczegółów wystąpień uchylają abstrakty przygotowane przez samych prelegentów.

Michał Kujałowicz: Jeszcze kilka lat temu nie tylko ja ale i sporo ludzi będących QA obawiało się czy pasujemy do Agile, czy jest tam dla nas miejsce. Były glosy uspokajające, osób bardziej doświadczonych, mówiące: spokojnie, rola QA nie zginie. A jednak niepokój był. Po tych kilku latach myślę że jest dobrze ale jeszcze nie super. W prezentacji postaram się odpowiedzieć na zadane pytanie. Pokażę jak przeróżne zespoły poradziły sobie z problemami które napotkały. Przedstawię jak zmienił się QA aby dawać jak największą wartość zespołowi i jak dalej musi się zmieniać aby wspomniana wartość rosła. Przejdziemy przez projekty łatwo automatyzowalne i te bez automatyzacji w ogóle (jest na takie miejsce w Agile?), przez kwestie jak testować manualnie i dostarczać dokumentacje wymaganą przez klienta, itp. Na koniec podzielę się spostrzeżeniem czego brakuje większości QA w projektach Agile. Co to? Zostawmy to na prezentację.

Stanisław Matczak: Ostatnio wszyscy w IT chcą być Agile. Mamy zwinne projekty, zespoły, organizacje, produkty, strategie, aż strach otwierać lodówkę…
W swojej prezentacji chciałbym przedstawić, w jaki sposób wdrożyliśmy framework Scrum w jednym z zespołów deweloperskich w dość sporej firmie IT wytwarzającej duże systemy – i w jaki sposób zmieniło to naszą rzeczywistość. Opowiem między innymi: jak dojrzewaliśmy do wdrożenia tego frameworku, jak Scrum wpływa na naszą codzienną pracę, co zmienia przejście z roli kierownika zespołu na pozycję właściciela produktu, jakie błędy popełniliśmy przy wdrożeniu i czego się z nich nauczyliśmy oraz dlaczego zwinność w dużych firmach jest trudna do wprowadzenia.

Coś do picia i do strawy zapewniamy. Prosimy o zabranie ze sobą sporej dawki optymizmu.

Już teraz zachęcamy Was do zgłaszania swojego udziału w wydarzeniu! Możecie to zrobić klikając tutaj.

Wydarzenie oczywiście jest otwarte i bezpłatne, jednak chcielibyśmy wiedzieć ile nas będzie, aby zapewnić komfortowe warunki dla każdego.

 

Zgłaszajcie się również do nas jako prelegenci, cały czas na Was liczymy!

Zapraszamy!

P.S. Obserwujcie uważnie nasz profil FB: https://www.facebook.com/pages/TrojQa-Trójmiejska-Społeczność-Testerska/, wkrótce ważne aktualizacje!