SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

TROJQA #4

WSTECZ

http://trojqa.pl/

Zapraszamy Was na IV spotkanie TrojQA, które odbędzie się 24 marca.

Rejestracji standardowo możecie dokonywać TUTAJ.

 Tematy / prelegenci:

Temat: Wpływ Code Review na jakość tworzonego oprogramowania.

Abstrakt: Na spotkaniu przedstawimy idee i cele prowadzenia inspekcji kodu (code review). Prześledzimy najczęściej popełniane przez programistów błędy, które nie zawsze są wychwycone podczas testów automatycznych czy manualnych. Dodatkowo powiemy, na co należy zwracać szczególną uwagę pisząc, czy analizując czyiś kod przyglądająć się niektórym wzorcom i antywzorcom oprogramowania.

Marcin Dembowski, PGS Software
Programista .NET w PGS Software.Programowaniem interesuje się już od bardzo dawna – zaczynał od ‚zabawy’ na Commodore 64, potem przeszedł do nauki wielu różnych języków programowania (między innymi PHP czy Java), aby ostatecznie skupić się na technologii .NET. Lubi dzielić się wiedzą programistyczną i doświadczeniem z innymi. Ostatnio zaczął również bliżej przyglądać się automatom komórkowym. Od 2011 wyróżniony jako Microsoft MVP.
Poza programowaniem, interesuje się tematyką II Wojny Światowej.

Temat: Behaviour Driven Development oraz JBehave framework

Abstrakt: W jednym ze swoich wcześniejszych projektów miałem przyjemność pracować z czymś co nazywane jest BDD. TematBDDten budzi wiele kontrowersji gdyż ma wielu zwolenników jak i przeciwników. Ja staram się nie przyjmować konkretnej strony. Opowiem za to czym jest BDD, jakie są jego zasady, jakie narzędzia można użyć do jego implementacji. Opowiem także o języku Gherkin. Skupię się na podstawach i ogólnej koncepcji bez wnikania głęboko w konfigurację i kod. W dzisiejszym testerskim świecie warto wiedzieć czym jest Behaviour Driven Development gdyż zagadnienie to bardzo często pojawia się na rozmowach rekrutacyjnych. Serdecznie zapraszam…

Robert Kaszubowski, w IT od wielu lat. Zaczynał swoją karierę jako programista języka Java. Dalej tester manualny oraz automatyczny. Obecnie zajmujący się tylko testami automatycznymi, używający na codzień takich technologii jak (JUnit, TestNG, Selenium Web Driver, JBehave, JMock, Mockito, Cucumber, AssertJ, EasyTest, ReportNG, Arquillian i wielu innych) team leader oraz resource manager. Na codzień pasjonat wschodnich sztuk walki oraz treningu siłowego.

 

Zgłaszajcie się również do nas jako prelegenci, cały czas na Was liczymy!

Zapraszamy!

P.S. Obserwujcie uważnie nasz profil FB: https://www.facebook.com/pages/TrojQa-Trójmiejska-Społeczność-Testerska/, wkrótce ważne aktualizacje!