SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

TROJQA #6

WSTECZ

http://trojqa.pl/

Właśnie otworzyliśmy zapisy na kolejną TrojQA, która odbędzie się 19 maja standardowo w GPNT.

W celu rejestracji klikajcie TUTAJ

 Tematy / prelegenci:

Pierwszym prelegentem spotkania będzie Tomasz Klepacki z firmy EPAM. Temat prelekcji Tomka to:

„Podejścia w projektowaniu frameworków testowych przy użyciu biblioteki Selenium Webdriver”

Brzmi zachęcająco? Poniżej kilka słów wprowadzenia.

W obecnie prowadzonych projektach informatycznych testy automatyczne to niezbędny element w procesie zapewniania jakości oprogramowania. W trakcie swojej kariery zawodowej wielokrotnie spotykałem się z przykładami implementacji testów automatycznych aplikacji webowych, w których wprowadzanie zmian było niezwykle trudne, a sam kod był mało czytelny i nieprzejrzysty. Aby testy automatyczne były łatwe w utrzymaniu, a tworzenie ich możliwie jak najprostsze warto posłużyć się sprawdzonymi technikami oraz wzorcami projektowymi. Podczas swojej prezentacji chciałbym przedstawić rodzaje najczęściej stosowanych frameworków dla testów automatycznych opartych na bibliotece Selenium WebDriver oraz skupić się na ich zastosowaniu w praktyce.

Druga prezentacja to Rafał Borowiec (Goyello, blog.codeleak.pl) opowie o SAHI i postara się odpowiedzieć na pytanie czy narzędzie to jest  sensowną alternatywą dla Selenium.

Spotkanie zakończy integracją przy poczęstunku, jak zwykle w atmosferze wymiany wiedzy i doświadczeń środowiska testerskiego.

Zgłaszajcie się również do nas jako prelegenci, cały czas na Was liczymy!

Zapraszamy!

P.S. Obserwujcie uważnie nasz profil FB: https://www.facebook.com/pages/TrojQa-Trójmiejska-Społeczność-Testerska/, wkrótce ważne aktualizacje!