SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

WARSZAWQA #7

WSTECZ

Zapraszamy na siódmą odsłonę WarszawQA, w której każdy Uczestnik niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia znajdzie dla siebie coś interesującego.

Spotkanie dedykowane jest testerom oprogramowania, kierownikom testów, pracownikom i pasjonatom QA, a także wszystkim zainteresowanym obszarem zapewnienia jakości oprogramowania. Zapraszamy również osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z testowaniem oprogramowania.

Kiedy: 14 kwiecień 2015 (WTOREK), 18:00 – 21:00
Gdzie: siedziba firmy K2 Internet S.A. przy ulicy Domaniewska 44a (budynek Platinium 5, piętro VII).
Rejestracja: WarszawQA #7 (http://www.warszawqa.pl/spotkania/warszawqa-7/)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Naszym Gościem będzie Adam Roman, który odpowie na pytanie:

 Czy techniki projektowania testów mają sens? 

Techniki projektowania testów to metody tworzenia przypadków testowych,na podstawie ściśle określonych reguł. Istnieje bardzo wiele technik, ale nie każdy tester je stosuje w swojej praktyce zawodowej. W wystąpieniu zostaną zaprezentowane podstawowe techniki czarnoskrzynkowe, tzn. metoda podziału na klasy równoważności, analiza wartości brzegowych oraz – o ile
czas pozwoli – metoda maszyny stanowej. Metody te wyglądają na proste (a co za tym idzie – nieefektywne), ale zobaczymy, że tak naprawdę sprawa jest o wiele bardziej złożona, niż się to może wydawać na pierwszy rzut oka. Metody zostaną omówione precyzjnie i dogłębnie, przy okazji prostując szereg nieścisłości oraz błędów jakie narosły wokół tych technik. Ponadto dowiemy się o zastosowaniu opisanych technik na rzeczywistych przykładach, co wskaże, że w pewnych sytuacjach ich wykorzystanie ma naprawdę duży sens.

W drugiej części spotkania, nasz Gość opowie o swojej nowej książce:

 „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki i narzędzia” 

pierwszym polskim podręczniku, ujmującym w sposób kompleksowy zagadnienia dotyczące testowania oprogramowania. W książce znajduje się obszerny i precyzyjny opis kilkudziesięciu technik projektowania testów, a także wielu narzędzi zapewniania jakości oraz metod zarządzania zespołem i projektem testowym. Ponadto omawiane zagadnienia są bogato ilustrowane praktycznymi przykładami zastosowań.

Będzie to doskonała okazja do zadania pytań Autorowi oraz dyskusji nad publikacjami o tematyce zapewnienia jakości IT i innymi źródłami czerpania wiedzy w tym zakresie.

Jak zwykle dla aktywnych Uczestników dyskusji przygotowaliśmy podarunki książkowe i koszulki WarszawQA.

W przerwie, poczęstunek oraz nieocenione rozmowy w kuluarach.

Zapraszamy!

P.S. Obserwujcie uważnie nasz profil FB: https://www.facebook.com/WarszawQA