Zapraszamy na ósme spotkanie WarszawQA, gdzie każdy Uczestnik niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia znajdzie coś interesującego dla siebie. Tym razem dwa tematy o wysokim priorytecie dzisiejszych rozwiązań i projektów IT: testowanie i tester oprogramowania w kontekście aplikacji mobilnych oraz w projekcie zwinnym.
Kiedy: 25 maj 2015 (PONIEDZIAŁEK), 18:00 – 21:00
Gdzie: Uczelnia Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, Aula A, XII piętro
Rejestracja: WarszawQA #8 (http://www.warszawqa.pl/spotkania/warszawqa-8/)
W pierwszym wystąpieniu Piotr Wicherski, opowie o tym jak podejść do zagadnienia:
Testowanie aplikacji mobilnych
„Mobile, mobilność, technologie mobilne.” Te hasła słyszał już praktycznie każdy pracownik działów IT większej firmy na Świecie. Rynek faktycznie dalej zmierza w kierunku mobile, co więcej testerzy także.
Dowiemy się o sposobach, narzędziach, skutkach, powodach i o tym jak w ogóle rozpocząć przygodę z testowaniem aplikacji mobilnych (i nie tylko), a także będzie możliwość porozmawiania o tym nietuzinkowym obszarze z Piotrem Wicherskim – testerem oprogramowania z Grupy Allegro.
Piotr Wicherski to certyfikowany tester oraz pasjonat urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych. W branży mobilnej od 7 lat. Pracował m.in. dla Samsunga i T-Mobile. Obecnie zajmuje stanowisko testera w grupie Allegro pracując w zespole wytwarzania sprzedażowych aplikacji mobilnych. Jako członek zespołu The Mozilla Foundation uczestniczył we wdrażaniu Firefox OS na Polski rynek oraz wprowadzaniu pierwszego na świecie tabletu z FFOS.
Natomiast w drugiej części spotkania, nasz kolejny Gość Lucjan Stapp z prezentacją:
Rola ? testera w projekcie zwinnym – nowe wyzwanie
Odkryjemy różnicę pomiędzy pracą Testera oprogramowania w zespole zwinnym, a pracą Testera w „klasycznym” projekcie.
Czy każdy Tester sprawdza się w zespole zwinnym?
Omawiając podstawowe aksjomaty podejścia zwinnego pokażę, gdzie Tester „zwinny” powinien być aktywny, by produkowana aplikacja była najwyższej jakości.
Będę się też starał odpowiedzieć na pytanie: czy podejście zwinne to tylko chwilowa moda, czy też będzie to obowiązujący standard w przyszłości?
A na koniec odpowiedzieć na pytanie: czy podejście zwinne zawsze zapewni nam aplikację wysokiej jakości (= projekt zwinny zakończy się sukcesem)?
Lucjan Stapp, pracownik naukowo – dydaktyczny – Politechnika Warszawska;
ISTQB® CTAL – TM, ISTQB® CTAL – TA; Autor ponad 40 publikacji, w tym 10 o różnych problemach związanych z testowaniem i zapewnieniem jakości; Kierownik i członek zespołów Zapewnienia Jakości w kilkunastu projektach; Członek – założyciel, aktualnie vice-prezes Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych; Członek ISTQB® Glossary Working Group;
Członek ISTQB® Exam Working Group; Współpracownik zespołu ISTQB® przygotowującego sylabus „Agile tester”.
Szczegóły i rejestracja: http://www.warszawqa.pl/warszawqa-8/
Spotkania mają charakter cykliczny i udział w nich jest bezpłatny.
Więcej szczegółów i opis spotkania na naszej stronie www.warszawqa.pl .
Zapraszamy do kontaktu: kontakt@warszawqa.pl
Zapraszamy!
P.S. Obserwujcie uważnie nasz profil FB: https://www.facebook.com/WarszawQA