SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

WROCŁAW TEST:FEST 2017

WSTECZ
Sezon dużych imprez testerskich na rok 2017 możemy uznać za otwarty!
Za nami pierwsza z nich – konferencja Wrocław test:fest 2017. Impreza odbyła się w tą sobotę (26.02.2017) w malowniczej stolicy Dolnego Śląska.

Trzeba oddać organizatorom, że poprzeczkę dla kolejnych testerskich wydarzeń ustawili naprawdę wysoko, zarówno pod kątem organizacji, jak i merytoryki. Zespół organizatorów nic nie pozostawił przypadkowi – wszystko było dopięte na ostatni guzik, a sama konferencja przebiegała bardzo sprawnie. W tym miejscu warto dodać, że wstęp na TestFest jest biletowany, ale bezpłatny dla uczestników, a sami organizatorzy pracują nad konferencją całkowicie pro publico bono – tym bardziej należy docenić ich zaangażowanie
W odniesieniu do wartości merytorycznej wydarzenia, należy zwrócić uwagę na wysoki poziom merytoryczny. Zapewne częściowo zawdzięczamy to temu, że TestFest, jako jedna z niewielu konferencji, oferuje swoim prelegentom profesjonalne warsztaty z publicznego przemawiania. Dzięki temu mówcy mają możliwość jak najlepszego wykorzystania potencjału swojej wiedzy i doświadczenia, a uczestnicy otrzymują najwyższej jakości wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne.
Agenda była nastawiona na praktykę. Znalazło się w niej aż 7 warsztatów, ponadto 2 panele dyskusyjne oraz 11 prelekcji rozłożonych na dwie ścieżki. Dało się odczuć, że tematyka wykładów była dziełem całej rady programowej – była to kompozycja wielu różnych obszarów wiedzy, nam udało się naliczyć aż 5. Ta wszechstronność niewątpliwie dodała konferencji wartości – mogły z niej skorzystać osoby zainteresowane różnymi tematami.
 
Mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać wykładów pasjonatów z krwi i kości, którzy potrafili zarażać uczestników swą pasją i prowokować do dyskusji jeszcze poza salą wykładową. Zwycięzcą głosowania uczestników na najlepszą prelekcję został zeszłoroczny prelegent konferencji TestwarezTomasz Dubikowski.

Jako ciekawostkę dodać można fakt, że został on najlepszym prelegentem Test:Fest po raz trzeci z rzędu (!). To już chyba taka test:festowa tradycja 😉
Po całym dniu sesji wykładowych, panelowych i warsztatowych na uczestników i prelegentów TestFest czekała chwila relaksu na afterparty. Była to jeszcze jedna okazja do konfrontacji opinii i przemyśleń z ludźmi zajmującymi się szeroko pojętą jakością w IT z niemalże całej Polski. Pomimo znaczącej przewagi uczestników z województwa dolnośląskiego, nie zabrakło reprezentantów całego kraju włączywszy Polskę centralną, północną i wschodnią. Jest to kolejny dowód uznania dla organizatorów – w ciagu zaledwie 3 lat, wypracowali markę znaną i docenianą w skali całego kraju.
Jako wysłannikom Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych było nam bardzo miło być tam z Wami. Życzymy organizatorom TestFest (i nam wszystkim) kolejnych równie udanych imprez!
 
Aleksandra Kornecka & Karolina Zmitrowicz & Sebastian Małyska