SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

WROTQA #2 JUŻ ZA NAMI, WKRÓTCE WROTQA #3!

WSTECZ

W trakcie drugieg spotkania naszej grupy Mateusz Koncikowski krótko zaprezentował najpierw ideę Page Object Pattern, przechodząc następnie do praktycznych warsztatów. Miłym dla nas zaskoczeniem był fakt, że niemal połowa z ostatecznej liczby ok. 40 uczestników postanowiła przynieść swój laptop ze wstępnie skonfigurowanym środowiskiem. Pozwoliło to na w miarę sprawny postęp części praktycznej.

Jak się okazuje zadania nie były trywialne i sprawiały trochę kłopotów, jednak staraliśmy się zajrzeć przez ramię bardziej potrzebujących osób i doradzić tym, którzy kompletnie utknęli. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy rozwiązania przygotowane przez Mateusza oraz podyskutowaliśmy chwilę nad przydatnością prezentowanego podejścia. Ufamy, że zdobyta wiedza była dla wszystkich interesująca i zachęciła do korzystania z PoP w Waszych projektach. Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: http://wrotqa.org/?p=192

Tymczasem jest nam niezmiernie miło oficjalnie ogłosić i zaprosić Was na trzecie z kolei spotkanie w ramach WrotQA. Po warsztatach na temat Page Object Pattern, tym razem zapraszamy Was na dwie prezentacje:

  •     Traceability Matrix przygotowaną przez Radosława Smilgina z Testerzy.pl/21CN
  •     Dobre praktyki w tworzeniu Test Case’ów przygotowaną przez Patryka Ostrowskiego z firmy BLStream

Spotkanie odbędzie się 09.04.2014, czyli tradycyjnie w środę o godzinie 18:00. Miejsce nie jest jeszcze ustalone, gdyż uzależnione jest od ilości chętnych. Zapraszamy!