SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

WROTQA #3 JUŻ ZA NAMI

WSTECZ

http://www.wrotqa.org/

 

 

Wrocławska inicjatywa dla pasjonatów jakości oprogramowania nie zwalnia tempa! Za nami już trzecie spotkanie, na którym padł rekord frekwencji – pojawiło się bowiem ponad 60 osób! 5 szczęśliwców, wyłonionych drogą losowania, otrzymało na wstępie podarunki od sponsorów, mi.n od SJSI, testerzy.pl oraz BLStream.

Tym razem wysłuchaliśmy dwóch ciekawych prelekcji. Pierwszą przedstawił Radosław Smilgin, a dotyczyła koncepcji Traceability Matrix jako skutecznego narzędzia do śledzenia powiązań między rozmaitymi produktami DEV oraz QA oraz zarządzania nimi. Radek poruszył też ciekawą problematykę automatyzacji tego procesu, która pobudziła uczestników do dłuższej dyskusji.

Drugą przedstawił Patryk Ostrowski, a mowa była o podstawowej kompetencji każdego inżyniera jakości, mianowicie Test Case Design. Patryk wysłuchał problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień, omówił kilka przykładów z życia wziętych, a na koniec przeprowadził praktyczne ćwiczenie.

Organizatorzy już pracują nad kolejnymi spotkaniami – tematów nie brakuje, gdyż zgłaszają się coraz to nowi chętni, aczkolwiek branżowej wiedzy nigdy za wiele, dlatego zachęcamy wszystkich do podsyłania swoich propozycji na kontakt@wrotqa.org.

Pełna relacja ze spotkania na www.wrotqa.org.