SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

PAPRYQARZ #8 – W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

WSTECZ

1.03.2017 17:30 - 20:00

Cafe Hormon Szczecin

Spotykamy się jak zwykle w środę, tym razem z powodu meczu zaczynamy o 17:30. Po zakończonej prezentacji możecie oczywiście zostać w Cafe Hormon i dać upust piłkarskim emocjom 🙂
Zarezerwujcie sobie wieczór już teraz! Jak zawsze możecie spodziewać się ciekawych prezentacji.

#1 prezentacja

Jak rozpocząć automatyzację testów w projekcie który właśnie startuje tak aby zminimalizować czas potrzebny na konfigurację całej infrastruktury testowej?
W jaki sposób zintegrować niezbędne do wykonania testów automatycznych elementy, aby zespół testów dostał gotowe narzędzie, w którym od razu może przygotować nowe scenariusze testowe zamiast skupiać się na konfiguracji?
Między innymi na te pytania postarają się odpowiedzieć Szymon i Robert podczas swojej prezentacji.

#Robert Hospodarysko
Certyfikowany tester oprogramowania (ISTQB CTAL Test Manager) od ponad 9 lat dba o to, aby developerzy wytwarzali aplikacje najwyższej jakości spełniające wymagania Zespołu Testów oraz Klienta. W firmie Intive jest odpowiedzialny za automatyzację testów aplikacji webowych oraz mobilnych a w tak zwanym międzyczasie pracuje nad optymalizacją procesu rozpoczęcia automatyzacji testów z użyciem narzędzia Docker.

#Szymon Wagner
QA Engineer od urodzenia – rodzice nie mieli lekko 😉 Od 6 lat jako certyfikowany tester (ISTQB CTFL) wspomaga tworzenie oprogramowania w Intive (BLStream). Pasjonat automatyzacji niemalże wszystkiego – zarówno testów jak i budowania środowisk – zawsze szuka czy coś można zrobić raz, a porządnie, ale nie tracić na to za dużo czasu.

#2 prezentacja

Bohater drugiej prezentacji to Krzysztof Machelski. Kierownik działu Security & Quality Automation w firmie intive. Programista, manager i przedsiębiorca z 15-letnim stażem.

Opowie o OpenSAMM – doskonałym frameworku opracowanym przez środowisko ekspertów bezpieczeństwa OWASP pozwalającym wprowadzić organizację rozwijającą oprogramowanie na drogę do bezpieczeństwa.
Po tej prezentacji dowiecie się jak rozpocząć rozmowę o cyber security w Waszym projekcie: jakie działania warto podjąć, od czego zacząć, jak oszacować gdzie jesteście?