SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

RZEQA #3

WSTECZ

30.10.2017

Trzecie spotkanie RzeQA!

Kolejne spotkanie Rzeszowskiej Społeczności Testerskiej RzeQA już 30 października 2017 r.

DOŁĄCZ DO NAS !!!

Zapisy na spotkanie tutaj: http://rzeqa.pl/spotkania/rzeqa-3/

 

RzeQA Meetup #3

PRELEGENCI:

Piotr Wicherski – Senior Software Test Engineer w Grupie Allegro. Certyfikowany tester oraz pasjonat urządzeń mobilnych. W branży mobilnej działa od 9 lat. Testował mobilne – moduły, urządzenia, aplikacje i systemy operacyjne. Zdobywał doświadczenie pracując z firmami takimi jak T-mobile, Samsung R&D, Allegro i Applause. Administruje grupą Testowanie Oprogramowania na Facebooku. Poza pracą zawodową czynnie wspiera organizacje i działania mające na celu propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z obszaru jakości oprogramowania. Mentor, prelegent i organizator przy takich wydarzeniach jak TestWarez, TestingCup, Agile & Automation Days czy Automation Guild. Prowadzi też zajęcia z testowania aplikacji mobilnych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

 

Sebastian Małyska – QA Manager w firmie Genesys. Jest pasjonatem testowania i automatyzacji. Pracuje w branży od 2005 roku. Wcześniej pracował dla firm Atos oraz Alcatel-Lucent, głównie w branży telekomunikacyjnej, gdzie testował funkcjonalnie i niefunkcjonalnie. Wdrażał, m.in. testy bezpieczeństwa oraz automatyzację do swoich projektów. Poza działalnością zarobkową, jest aktywnym członkiem wielu organizacji i grup roboczych, w tym Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, którego jest Wiceprezesem, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (reprezentant do KT171 w PKNie). Jest ambasadorem polskiego testowania w ISTQB, jak również współtwórcą agend konferencji TestWarez & SEETEST. Każdy, kto zna Sebastiana powie, że jest osobą niezwykle radosną i przyjazną.

 

 

PROGRAM:

Piotr wygłosi prelekcję na temat: „Testowanie aplikacji mobilnych – wprowadzenie”

Opowie o początkach w świecie mobilnym. Czyli o tym jak wygląda praca testera aplikacji mobilnych, charakterystyczne wyzwania, z którymi można się spotkać, kilka polecanych narzędzi, worek ciekawostek i garść historii.

Sebastian zaprezentuje temat: „User story: jak wprowadziłem testowanie i automatyzację do swojego projektu i gdzie ten DevOps?”

Opowie jak został leaderem w projekcie po-startup-owym, w którym nie istniały w ogóle testy. O tym jak budował zespół, żeby móc wdrożyć automatyzację oraz jak framework, którzy pisał od zera ewoluował z kolejnymi iteracjami, a także jaką strategię wybrał w drodze do DevOps.

Na koniec, Sebastian liczy na dyskusję z uczestnikami m.in. nt. kondycji polskiego testowania, społeczności testerskiej oraz stowarzyszeń jak SJSI.

W przerwie i po prelekcjach napoje i przekąski oraz możliwość porozmawiania z prelegentami!

KIEDY:

30 października 2017 r., godzina 18:00

GDZIE:

KWADRAT

Ul. Bardowskiego 4, Rzeszów

 

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie: http://rzeqa.pl/

A także w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/rzeqa/

https://twitter.com/Rze_QA