21.09.2017
Drugie spotkanie RzeQA!
Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejne spotkanie Rzeszowskiej Społeczności Testerskiej RzeQA.
DOŁĄCZ DO NAS !!! Zapisy na spotkanie tutaj:
http://rzeqa.pl/spotkania/rzeqa-meetup-2/
RzeQA Meetup #2
PRELEGENCI:
Karolina Zmitrowicz – konsultant IT w obszarze biznesu i technologii, autorka książek i publikacji z zakresu testowania i analizy, wykładowca akademicki
Natalia Krawczyk-Grzegorzewicz – Certyfikowana Test Manager oraz pasjonatka automatyzacji testów, Team Leader QA w PGS Software S.A., prelegentka WrotQA, TestWarez oraz pomysłodawczyni/współorganizatorka Automated Testing Cup.
PROGRAM:
Karolina wygłosi prelekcję na temat: „Tester w roli analityka – jak pomóc ulepszyć jakość wymagań”
Niezależnie od metody realizacji przedsięwzięcia, podstawą prac projektowych są wymagania. Wymagania spisane w formie tekstu, przypadków użycia i ich modeli, historyjek użytkownika czy makiet – forma opisu zasadniczo nie ma znaczenia, istotna jest wartość informacyjna, jaką ten opis ze sobą niesie.
Znaczenia wymagań nie da się przecenić – ich jakość przekłada się na jakość procesów i produktów związanych z realizacją rozwiązania. Lepsze wymagania to łatwiejsze wytwarzanie i testowanie i zredukowane ryzyko występowania problemów związanych z zakresem czy akceptacją produktu przez interesariuszy. Podsumowując rezultaty badań rynkowych oraz wnioski z własnych doświadczeń i obserwacji, można postawić tezę, iż problemy z wymaganiami to jedna z najbardziej typowych przyczyn ryzyka projektowego, nierzadko prowadzącego do porażki projektu.
Jak temu zaradzić?
Odpowiedź jest prosta – redukując te ryzyka poprzez świadomość znaczenia jakości wymagań i kontrolę tej jakości.
W większości przedsięwzięć za definiowanie i dokumentację wymagań odpowiadają role analityczne – analityk biznesowy czy systemowy, właściciel produktu. Czy tester może wnieść wartościowy wkład do procesów inżynierii wymagań? Oczywiście! Wręcz powinien.
Karolina w ramach prezentacji przedstawi kilka typowych problemów z wymaganiami oraz proste sposoby i narzędzia zapewniania jakości wymagań. Uczestnicy poznają:
- Metody i techniki definiowania jakości wymagań
- Metody oceny jakości wymagań
- Zasady przekazywania informacji zwrotnej dotyczącej jakości wymagań
Na wykład zaprasza osoby związane z testowaniem oraz inżynierią wymagań.
Natalia zaprezentuje temat: “- BDD? – Tak, poproszę.”
Większość testerów zna pojęcie BDD, wielu automatyków korzysta z narzędzi do BDD takich jak Cucumber. Ale czy rzeczywiście wiemy po co to robimy? Czy rzeczywiście daje to nam jakieś korzyści?
Natalia w prezentacji zacznie od końca, czyli opowie do czego używamy narzędzi stworzonych dla BDD, jak ich używamy i po co. Następnie wrócimy do początku – poznamy skąd się wzięło BDD oraz dlaczego powstały takie narzędzia jak Cucumber. Porównamy wtedy rzeczywistość z idealnym książkowym światem. Zastanowimy się jak możemy wycisnąć z Cucumbera więcej i zbliżyć się choć trochę do ideału.
W przerwie i po prelekcjach napoje i przekąski, a co najważniejsze możliwość porozmawiania z prelegentami!
KIEDY:
21 września 2017 r.
GDZIE:
KWADRAT
Ul. Bardowskiego 4, Rzeszów
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie: http://rzeqa.pl/
A także w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/rzeqa/