SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

WARSZAWQA #38

WSTECZ

7.12.2022 18:00 - 21:00

BEC, ul. Emilii Plater 53, piętro 22
Warszawa

Zapraszamy na #38 meetup WarszawQA!

 

Wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja poprzez platformę meetup.com

>>> link do rejestracji

 

Grudniowe spotkanie WarszawQA odbędzie się w siedzibie firmy BEC, w dogodnej lokalizacji (centrum miasta, nieopodal stacji metra CENTRUM/ ŚWIĘTOKRZYSKA).

Tym razem, przygotowaliśmy “narzędziową” agendę. Spotkanie otworzy Michał Bartoń, z którym ułożymy puzzle wydajnościowej układanki, Michał krok po kroku wprowadzi audytorium w zagadnienie, tak aby Uczestnik zrozumiał kontekst, wymagania, a na końcu związał w całość z wykonaniem i rezultatami testów.

Podczas przerwy kawowej będzie przestrzeń do rozmów, wymiany poglądów oraz kontaktów, przy okazji której będziecie mogli się posilić, dzięki cateringowi od naszego gospodarza spotkania, firmy BEC.

Drugą część spotkania zaczniemy energiczną Networkingową Roszadą, moderowana przez Maćka Zaborowskiego. To nasz stały punkt wydarzenia, gdzie na szachownicy spotkania, będziemy wspólnie tworzyć sieć powiązań biznesowych i kontaktów do wymiany wiedzy i rekrutacji.

Następnie, nasz kolejny Prelegent Piotr Szczepaniuk, zainspiruje Was przykładami, technikami oraz narzędziami zapewnienia jakości, które z łatwością można wprowadzić i wpleść w procesy wytwarzania oprogramowania w środowisku Agile/Devops.

 

Agenda:

18:00  Rozpoczęcie spotkania i powitanie Uczestników

18:20  Michał Bartoń: “Testy wydajności są jak puzzle”

19:10  Przerwa kawowa.

19:30  Maciej Zaborowski: Networkingowa Roszada”

19:50 Piotr Szczepaniuk: “BiQ, czyli jak wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania”

21:00 Zamknięcie spotkania

 

Testy wydajności są jak puzzle

Zapewne każdy z Was w dzieciństwie układał bądź wciąż układa puzzle, Michał opowie nam co sprawia, że jego zdaniem testy wydajności są do nich podobne.

Punkt po punkcie, postara się przybliżyć i opisać Wam zadania i wyzwania z jakim się mierzył i mierzy realizując testy wydajności w różnych projektach. Opowie również, jak wygląda realizacja takich testów od tzw. „kuchni”.

 

BiQ, czyli jak wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania

Głównym celem prezentacji jest pokazanie praktycznych technik oraz przykładowych narzędzi, które można użyć w celu wbudowania jakości w proces wytwarzanie oprogramowania w środowisku Agile/DevOps.

Dzięki czemu uzyskamy szybką informację zwrotną na temat jakości wytwarzanego oprogramowania.

 

Prelegenci WarszawQA #38

Michał Bartoń, od ponad 10 lat pracuje w obszarze zapewnienia jakości, a od 5 lat koordynuje i realizuje prace w zakresie testów wydajności i automatyzacji testów. Wykonał bądź koordynował wykonanie dziesiątek jak nie setek iteracji i cykli testów wydajnościowych symulujących od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy użytkowników. Lubi obserwować jak systemy informatyczne płoną, a następnie wspólnie z zespołem deweloperów i administratorów przesuwać punkt zapłonu dalej. Prywatnie lubi coś naprawić, zepsuć, a potem znów naprawić ostatnio tak postąpił z ekspresem do kawy.

 

Piotr Szczepaniuk, kierownik testów z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji testów, DevOps, Agile oraz wytwarzaniu oprogramowania.

Pomagał firmom wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania z użyciem TDD oraz BDD. Pracował głównie dla dużych firm telekomunikacyjnych oraz energetycznych takich jak Cyfrowy Polsat, Samsung R&D, Ericsson, Arqiva,

Używane technologie: Web UI Automation: Playwright, Cypress, Selenium, API testing: Postman, SoapUI, RestAssured, Desktop Testing: NI Teststand, Ranorex, Mobile Testing: Appium, Test Frameworks: SpecFlow, Cucumber, JUnit, NUnit, XUnit, PyTest, Jasmine

DevOps: AzureDevOps, TeamCity, Azure, Docker, Kubernetes -Programming: JS/TS, Java, C#, Python, LabView Obszary zainteresowania: Test Automation, DevOps, Agile, SAFe, CI/CD pipelines. LinkedIn