Literatura polskojęzyczna dot. testowania

satos

Literatura polskojęzyczna dot. testowania

Postautor: satos » wt cze 21, 2005 12:06 pm

Czy znacie jakieś dobre polskojęzyczne książki (np. polskie tłumaczenia) poświęcone testowaniu?
Jeżeli nie całe książki to przynajmniej rozdziały w książkach (myślę, że w książce dotyczącej inżynierii oprogramowania może być jakiś rozdział dotyczący testów), kompletniejsze artykuły czy inne publikacje off-line czy też on-line.
Chodzi o literaturę do testów funkcjonalnych "black box" (znam książkę Rona Pattona "Podstawy testowania", ale tam są absolutne podstawy i IMHO nienajwyższych lotów pozycja).

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi,
satos

jnowakowska
Kontaktowanie:

Postautor: jnowakowska » czw cze 23, 2005 12:48 pm

Teraz na stronie głównej SJSI pojawiła się informacja o nowej książce.
Poza tym "Testowanie Systemów Obiektowych" - R.Binder - techniczna, ale OK, zależy co potrzebujesz.

"Sztuka testowania oprogramowania" - m.in. Myers - nie czytałam, no ale nazwisko znane.

"Inżynieria oprogramowania" - Jaszkiewicz - ale tam są jeszcze większe podstawy niż w Pattonie.

Była jeszcze książka jakiegoś gościa z Microsoft o testowaniu systemów napisanych w C, wydana chyba przez Helion - ale szczegóły musiałabym sprawdzić.

jnowakowska
Kontaktowanie:

Postautor: jnowakowska » czw cze 23, 2005 12:50 pm

"Java. Obsługa wyjątków, usuwanie błędów i testowanie kodu" - Stelting, Helion

mj

Postautor: mj » czw lis 17, 2005 11:22 pm

Osobiście czekam niecierpliwie na ciągle zapowiadaną "Teorię i praktykę testowania programów" pisaną przez dwóch Bogdanów (mam nadzieję, że "Popularyzator" a "Akademik" stworzą coś wartego uwagi i dającego się przeczytać, co też jest ważne) - ma ją wydać Mikom.
Testowanie jest zwykle lepiej bądź gorzej opisywane w pozycjach zajmujących się inżynierią oprogramowania, a tych pozycji szczęśliwie mamy już kilka na rynku.
Poleciłbym też arcycenne archiwum Computerworld'a i oczywiśce Testera.pl (Of course !).

PS. Jakiś czas temu zacząłem robić listę książek wydanych w Polsce mówiących troszeczkę, więcej i całkowicie poświęconych testowaniu. Lista już jest długa, ale jeśli ktoś ma jakieś propozycje bardzo proszę o kontakt. jak widać sprawa jest ciekawa i może warto dokończyć listę i opublikować w Testerze.pl (Of course !).

wjaszcz

Postautor: wjaszcz » pt lis 18, 2005 5:29 pm

Jeżeli masz taka listę to proponuję dołączyc ja do kolejnego numeru Testera. Dla wielu byłoby to bardzo przydatne.

Monika

Postautor: Monika » sob lis 19, 2005 4:16 pm

Jestem jak najbardziej ZA!
Wszystkie (wydanie polskie) książki jakie do tej pory wpadły w moje ręcę są zbyt ogólne i zwykle opisują wszystko "po trochu", a tak naprawde NIC!
Natomiast sa i takie, które podchodza jedynie do konkretnych problemów, jednak te sa dostepne jedynie w języku angielskim.

mj

Postautor: mj » pn lis 21, 2005 11:58 pm

Moniko, "Testowanie Systemów Obiektowych" - R.Bindera to raczej nie literatura opisująca "po trochu"...

Teraz kiedy już przyznałem się do rozpoczęcia pracy nad listą, nie mam wyjścia, prace muszę dokończyć. Ale proszę wszystkich o wsparcie, na pewno przyda się bardzo/
Mariusz Janczewski

Monika

Postautor: Monika » czw lis 24, 2005 3:18 pm

"Moniko, "Testowanie Systemów Obiektowych" - R.Bindera to raczej nie literatura opisująca "po trochu"... "
wybacz ale akurat tej ksiązki nie znam, ale chetnie poczytam...

jnowakowska
Kontaktowanie:

Postautor: jnowakowska » czw lis 24, 2005 4:19 pm

Tak "out of topic" - to "po trochu" ma 1200 stron i wazy ponad 2.5 kg :)
Pozdrawiam serdecznie

Wróć do „Strony|Książki o testowaniu / Websites|Books about testing”