SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Zarząd

WSTECZ

Arnika Hryszko

Prezeska

Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkętestera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc.
W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.
Aktywna prelegentka oraz współorganizatorka lokalnych wydarzeń, jak GeekWeekWro.
Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.

Kontakt: a.hryszko@sjsi.org


Grzegorz Holak

Wiceprezes

Certyfikowany Tester ISTQB poziomu eksperckiego, Tester lubiący automatyzację i techniczne rozważania. Fan Lego, gór i niemieckich autostrad. Na co dzień walczy o lepszą jakość oprogramowania w Sii Polska i stara się wspierać QA w ramach SJSI.

Kontakt: g.holak@sjsi.org


Adam Roman

Wiceprezes

AR_photo

Adiunkt w Instytucie Informatyki UJ. Wieloletni trener i wykładowca przedmiotów związanych z testowaniem oprogramowania. Jego obszar zainteresowań naukowych to m.in.: techniki projektowania efektywnych testów, metryki i modele jakości oprogramowania, testowanie mutacyjne, doskonalenie procesu testowego. Współpracuje z wieloma firmami IT w obszarze testowania i zapewniania jakości oprogramowania.
Certyfikowany inżynier jakości oprogramowania (ASQ CSQE) oraz tester (ISTQB® – Full Advanced Level). Prelegent na wielu imprezach testerskich (TestingCup, WarszawQA, KraQA, TestWell, TestWarez i in.). Autor monografii „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia” (PWN, 2015).

W wolnych chwilach trenuje kolarstwo szosowe lub komponuje (muzykę poważną 🙂 ).

Kontakt: a.roman@sjsi.org