SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org
LOGOWANIE
Zarejestruj się

Zarząd

WSTECZ

Karolina Zmitrowicz

Prezes

Doświadczona inżynier wymagań i menedżer jakości, aktywnie promująca jakość w IT. Karolina ma międzynarodowe doświadczenie w sektorze finansowym – pracowała dla wiodących organizacji finansowych w RPA, Holandii, Austrii, na Słowacji, we Włoszech i w Polsce. 

W latach 2011-2013 była aktywnym członkiem REQB® Board. Obecnie kontynuuje prace nad standaryzacją inżynierii wymagań, wspierając IREB®. Jest jednym z głównych autorów systemu certyfikacji IQBBA® (dawniej IBAQB) dla analityków biznesowych. 

Obecnie Karolina pracuje jako niezależny konsultant IT i trener w zakresie inżynierii wymagań, analizy biznesowej i zarządzania jakością, pomagając klientom zoptymalizować procesy operacyjne i wytwórcze w celu osiągnięcia większej wartości biznesowej.

Od marca 2018 roku jest prezesem SJSI i członkiem zarządu IREB®. Ponadto jest liderem Polish IREB Local Community oraz Polish TMMI Local Chapter. Autorka książek i szeregu publikacji z obszaru zarządzania jakością, testowania, analizy biznesowej i zarządzania zespołem.

Kontakt: k.zmitrowicz@sjsi.org


Sebastian Małyska

 

Wiceprezes

Absolwent na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Od 2005 roku pracuje na stanowiskach związanych z inżynierią oprogramowania:tester, leader & kierownik. Obecnie zatrudniony w firmie Cognifide. ISTQB certyfikowany tester. IREB certyfikowany analityk. Współorganizator i mówca konferencji. Na polskich i zagranicznych konferencjach członek rad programowych. Współorganizator meetup’u w Bydgoszczy. Wykładowca na studiach podyplomowych. Wiceprezes w zarządzie SJSI.

Zainteresowania pozazawodowe to przede wszystkim rodzina.

Kontakt: s.malyska@sjsi.org

 


Lucjan StappLucjan2

Wiceprezes

 

Pracownik naukowo – dydaktyczny Politechniki Warszawskiej. Autor ponad 45 publikacji, w tym 14 o różnych problemach związanych z testowaniem i zapewnianiem jakości. Kierownik i członek zespołów testowych w kilkunastu projektach. Certyfikowany tester (CTAL-TM i CTAL -TA). Zwolennik zwinnych metodologii. Członek – założyciel Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Prowadzi szkolenia z testowania, jest akredytowanym trenerem kursów przygotowujących do egzaminu ISTQB Foundation Certificate. Członek ISTQB Glossary WG i ISTQB Exam WG.

Kontakt: l.stapp@sjsi.org


jan_sabakJan Sabak

Wiceprezes

Ekspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od kilkunastu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami zapewnienia jakości. Obecnie pracuje w firmie AmberTeam gdzie zajmuje się prowadzeniem projektów, organizowaniem zapewnienia jakości w projektach informatycznych oraz doradztwem w zakresie doskonalenia procesu testowania i automatyzacji testów. Prowadzi szkolenia z testowania, jest akredytowanym trenerem kursów przygotowujących do egzaminów ISTQB na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Prowadzi wykłady z testowania oprogramowania na takich uczelniach jak SGH, Politechnika Warszawska, AGH. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Jest gorącym zwolennikiem metod zwinnych w produkcji oprogramowania i poza nią.

Kontakt: j.sabak@sjsi.org


Bartłomiej Prędki

Wiceprezes

Związany z Testowaniem i Jakością Oprogramowania od 2004 roku. Doświadczenie zbierał pracując na różnych stanowiskach – od Testera Manualnegopo Menedżera Jakości. W czasie swojej kariery zaangażowany w testowanie, zarządzaniem procesem testowania, szkolenia, wsparcie techniczne, analizę wymagań, rekrutację oraz tworzenie i inspekcje dokumentacji technicznej. Zdobywał doświadczenie w dużych projektach o zasięgu międzynarodowym w systemach mobilnych, telekomunikacyjnych, bankowych i finansowych. Coach i mentor, fan budowania dobrych relacji  – zaangażowany i nastawiony na rozwój zespołu. Współorganizator konferencji i wydarzeń testerskich, redaktor magazynów o tematyce związanej z Jakością Oprogramowania, tłumacz publikacji.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Pasjonat sportu, motoryzacji i cięższego brzmienia.

Kontakt: b.predki@sjsi.org


Maciej Chmielarz

Wiceprezes

Pracuje w branży IT od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał u pracodawców należących do polskiej i światowej czołówki firm technologicznych, producentów unikatowych rozwiązań inżynierskich. Obecnie pracuje dla IVONA Software, firmy produkującej światowej klasy syntezator mowy, będącej częścią amerykańskiej korporacji Amazon. Poza tym od 2012 roku prowadzi studia podyplomowe z testowania oprogramowania na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, chętnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z setkami osób zainteresowanych rozwijaniem własnej kariery w tym kierunku. Występuje na konferencjach i spotkaniach branżowych, a także aktywnie uczestniczy w ich organizacji, między innymi Testwarez, TestingCup czy TrójQA. Jest pasjonatem cyberbezpieczeństwa i budowania świadomości informatycznej w społeczeństwie.

Kontakt: m.chmielarz@sjsi.org