SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Zarząd

WSTECZ

Grzegorz Holak

Prezes

Od początku swojej testerskiej przygody nakierowany na techniczne aspekty jakości oprogramowania. Uczestnik wielu, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, projektów. Poszukujący najlepszych praktyk, zainteresowany usprawnianiem procesów. Aktualnie zajmuje się automatyzacją (Java, Kotlin, czasem też Python). Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się zarówno jako prelegent na lokalnych MeetUpach testerskich, jak również prowadząc szkolenia i warsztaty techniczne. Aktywnie zaangażowany w organizację konferencji branżowych (TestWarez, Na Podbój IT!). Certyfikowany w obszarze automatyzacji testów, technicznej analizy, Selenium i innych. Obecnie prezes zarządu Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, biorący czynny udział w rozwoju środowiska testerskiego w Polsce i za granicą. Prywatnie miłośnik kotów, fan grzebania w sprzęcie komputerowym, AFOL (Adult fan of LEGO) oraz zapalony kibic piłkarski.

Kontakt: g.holak@sjsi.org


Sebastian Małyska

Wiceprezes

Absolwent na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Od 2005 roku pracuje na stanowiskach związanych z inżynierią oprogramowania: tester, inżynier in-test, leader & kierownik. Miał przyjemność współpracować z firmami Atos Origin, Alcatel-Lucent, Genesys, Cognifide & Nokia. Obecnie prowadzi własną działalność. Konsultuje m.in. w firmie Smart Coders. ISTQB® certyfikowany tester. IREB certyfikowany analityk. Współorganizator, prelegent również członek rad programowych na polskich i zagranicznych konferencjach testerskich. Współorganizator meetup’u ŁuczniczQA w Bydgoszczy. Szef marketing work groupy w ISTQB®. Wykładowca na studiach podyplomowych.
Zainteresowania pozazawodowe to przede wszystkim rodzina.

Kontakt: s.malyska@sjsi.org


Arnika Hryszko

Wiceprezeska

Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkętestera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc.
W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.
Aktywna prelegentka oraz współorganizatorka lokalnych wydarzeń, jak GeekWeekWro.
Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.

Kontakt: a.hryszko@sjsi.org


Joanna Kalabińska

Wiceprezeska

Analityczka biznesowa z backgroundem procesowym z ponad 12 letnim doświadczeniem. Analizowała procesy, projektowała rozwiązania i zarządzała produktami w wielu branżach, m.in.: telekomunikacyjnej, zdrowotnej, publicznej, ubezpieczeniowej.
Z SJSI współpracuje od 2018 roku. W SJSI zajmuje się tematami związanymi z budowaniem społeczności analitycznej, oraz szukaniem nowych sposobów na popularyzację dobrych praktyk i wiedzy o nowinkach.
Na co dzień zajmuje się naprawianiem procesów i kreowaniem wartości w projektach IT. Lubi metodyki zwinne i dzielić się swoją wiedzą. W wolnym czasie gra w gry planszowe, głaszcze koty lub opowiada ciekawostki na temat zwierząt.

Kontakt: j.kalabinska@sjsi.org


Lucjan StappLucjan2

Wiceprezes

Pracownik naukowo – dydaktyczny Politechniki Warszawskiej. Autor ponad 45 publikacji, w tym 14 o różnych problemach związanych z testowaniem i zapewnianiem jakości. Kierownik i członek zespołów testowych w kilkunastu projektach. Certyfikowany tester (CTAL-TM i CTAL -TA). Zwolennik zwinnych metodologii. Członek – założyciel Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Prowadzi szkolenia z testowania, jest akredytowanym trenerem kursów przygotowujących do egzaminu ISTQB® Foundation Certificate. Członek ISTQB® Glossary WG i ISTQB® Exam WG.

Kontakt: l.stapp@sjsi.org