SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Wskazówki dla autorów

WSTECZ
  1. Propozycję artykułu wyślij pod adres k.zmitrowicz@sjsi.org z kopią na l.stapp@sjsi.org

  2. Nie bój się. Jeżeli czujesz, że masz coś ciekawego do powiedzenia nie rezygnuj tylko dlatego, że wydaje Ci się, że nie umiesz pisać. Redakcja pomoże Ci Twój tekst wygładzić.

  3. Nie frustruj się tym, że redakcja ma mnóstwo uwag na temat Twojego artykułu. Pisanie jest procesem iteracyjnym. Jeden z obecnych autorów artykułów przepisywał swój pierwszy artykuł praktycznie od zera bo okazało się że w ferworze pisania zapomniał o czym tak naprawdę chciał napisać . Bywa. Potraktuj to jako niepowtarzalną okazję skonfrontowania swoich poglądów ze specjalistami (bo tacy u nas pracują w redakcji).

  4. Dokumenty prosimy przesyłać w formacie Word.

  5. Staraj się aby rozmiar dokumentu był jak najmniejszy. Jeżeli umieszczasz w artykule rysunki, nie używaj formatu bmp tylko bardziej ekonomicznego np. jpeg, gif, png. Pamiętaj, że w każdym numerze mamy 3-4 artykuły. Jeżeli każdy będzie miał po 10MB to po złożeniu będzie to 40MB. Jeżeli nie dostrzegasz w czym tkwi problem, to spróbuj popracować w Wordzie z dokumentem 40MB. To Ci pomoże zrozumieć dlaczego jest to takie ważne .

  6. Dołącz kilka zdań o sobie. Co robisz, gdzie pracujesz + zdjęcie.