SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Recenzje

WSTECZ

Na tej stronie znajdziesz informacje o dostępnych publikacjach na temat jakości oprogramowania (polskich i zagranicznych). Naszym głównym celem jest nie tyle wypisanie dostępnych pozycji na ten temat. Te informacje możesz znaleźć za pomocą jednego zapytania w google. My chcemy stworzyć miejsce, w którym otrzymasz rzetelną informację o tym ile dana książka lub artykuł są naprawdę warte. Ty także możesz pomóc dodając swoją recenzję.
Ważne: SJSI zachęca do pisania recenzji i służy pomocą ich autorom. Jednak treść recenzji prezentuje wyłącznie pogląd jej autora i SJSI nie ponosi za nią żadnej odpowiedzialności.

Jak działa system recenzji.

Recenzji książek jest w internecie wiele. Naszym celem jest utworzyć miejsce, w którym recenzje będą bardzo rzetelne i wiarygodne. Dlatego procedury dodawania nowych recenzji opracowaliśmy w taki sposób aby jak najlepiej móc kontrolować ich jakość.

Jak wysłać recenzję.

Oczywiście pierwszym krokiem jest jej napisanie.

Aby usprawnić pracę, zebraliśmy kilka wskazówek i reguł, które warto mieć na uwadze przy pisaniu recenzji. Oto one:

  • W celu zwiększenia wiarygodności recenzji, wymagamy abyś podpisał(a) się pod nią z imienia i nazwiska.
  • Pisz tylko o książce/artykule, który sam przeczytałeś(aś). Unikaj pisania recenzji na podstawie czyichś opinii.
  • Staraj się uzasadnić dlaczego uważasz, że książka jest zła lub dobra.
  • Nie wahaj się skrytykować publikacji jeżeli uważasz, że jest niskiej jakości. Jednak pamiętaj, że nazywając daną książkę „książką dla debili” obrażasz nie tylko autora ale i tych, którym ta książka się podobała. Krytyka jest najbardziej druzgocąca wtedy, jeżeli pokazuje czarno na białym, odwołując się do faktów i konkretnych fragmentów publikacji, na czym polega błąd/niewiedza autora.
  • Jakkolwiek jest miło, jeżeli Twój komentarz jest napisany potoczyście, najważniejsza jest treść merytoryczna. Nie bój się wysłać swoich uwag tylko dlatego, że jesteś przekonany, że nie potrafisz pisać dobrze stylistycznie. Zawsze Ci trochę możemy pomóc. Po drugie, jeżeli Twój tekst będzie rzetelny, to nikt nie będzie się stylu czepiał.
  • Oceniając użyj oceny od 1 do 5 (5 oznacza najlepszą ocenę).
  • Załącz informację czy chciałbyś, żeby Twoja recenzja znalazła się również w Quale.

Jak już skończysz pisać, wyślij swoją recenzję na adres kontakt@sjsi.org. Daj nam chwilkę czasu, abyśmy mogli to spokojnie przeczytać. Na pewno się do Ciebie odezwiemy. Możemy mieć kilka uwag. Jak już uzgodnimy ostateczną wersję tekstu, publikujemy go. I w ten sposób dołączasz do grona szanownych recenzentów.