SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Wydarzenia

WSTECZ
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
WarszawQA #38

WarszawQA #38

BEC, ul. Emilii Plater 53, piętro 22 Warszawa

7.12.2022 18:00 - 21:00

Zapraszamy na #38 meetup WarszawQA!

 

Wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja poprzez platformę meetup.com

>>> link do rejestracji

 

Grudniowe spotkanie WarszawQA odbędzie się w siedzibie firmy BEC, w dogodnej lokalizacji (centrum miasta, nieopodal stacji metra CENTRUM/ ŚWIĘTOKRZYSKA).

Tym razem, przygotowaliśmy “narzędziową” agendę. Spotkanie otworzy Michał Bartoń, z którym ułożymy puzzle wydajnościowej układanki, Michał krok po kroku wprowadzi audytorium w zagadnienie, tak aby Uczestnik zrozumiał kontekst, wymagania, a na końcu związał w całość z wykonaniem i rezultatami testów.

Podczas przerwy kawowej będzie przestrzeń do rozmów, wymiany poglądów oraz kontaktów, przy okazji której będziecie mogli się posilić, dzięki cateringowi od naszego gospodarza spotkania, firmy BEC.

Drugą część spotkania zaczniemy energiczną Networkingową Roszadą, moderowana przez Maćka Zaborowskiego. To nasz stały punkt wydarzenia, gdzie na szachownicy spotkania, będziemy wspólnie tworzyć sieć powiązań biznesowych i kontaktów do wymiany wiedzy i rekrutacji.

Następnie, nasz kolejny Prelegent Piotr Szczepaniuk, zainspiruje Was przykładami, technikami oraz narzędziami zapewnienia jakości, które z łatwością można wprowadzić i wpleść w procesy wytwarzania oprogramowania w środowisku Agile/Devops.

 

Agenda:

18:00  Rozpoczęcie spotkania i powitanie Uczestników

18:20  Michał Bartoń: “Testy wydajności są jak puzzle”

19:10  Przerwa kawowa.

19:30  Maciej Zaborowski: Networkingowa Roszada”

19:50 Piotr Szczepaniuk: “BiQ, czyli jak wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania”

21:00 Zamknięcie spotkania

 

Testy wydajności są jak puzzle

Zapewne każdy z Was w dzieciństwie układał bądź wciąż układa puzzle, Michał opowie nam co sprawia, że jego zdaniem testy wydajności są do nich podobne.

Punkt po punkcie, postara się przybliżyć i opisać Wam zadania i wyzwania z jakim się mierzył i mierzy realizując testy wydajności w różnych projektach. Opowie również, jak wygląda realizacja takich testów od tzw. „kuchni”.

 

BiQ, czyli jak wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania

Głównym celem prezentacji jest pokazanie praktycznych technik oraz przykładowych narzędzi, które można użyć w celu wbudowania jakości w proces wytwarzanie oprogramowania w środowisku Agile/DevOps.

Dzięki czemu uzyskamy szybką informację zwrotną na temat jakości wytwarzanego oprogramowania.

 

Prelegenci WarszawQA #38

Michał Bartoń, od ponad 10 lat pracuje w obszarze zapewnienia jakości, a od 5 lat koordynuje i realizuje prace w zakresie testów wydajności i automatyzacji testów. Wykonał bądź koordynował wykonanie dziesiątek jak nie setek iteracji i cykli testów wydajnościowych symulujących od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy użytkowników. Lubi obserwować jak systemy informatyczne płoną, a następnie wspólnie z zespołem deweloperów i administratorów przesuwać punkt zapłonu dalej. Prywatnie lubi coś naprawić, zepsuć, a potem znów naprawić ostatnio tak postąpił z ekspresem do kawy.

 

Piotr Szczepaniuk, kierownik testów z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji testów, DevOps, Agile oraz wytwarzaniu oprogramowania.

Pomagał firmom wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania z użyciem TDD oraz BDD. Pracował głównie dla dużych firm telekomunikacyjnych oraz energetycznych takich jak Cyfrowy Polsat, Samsung R&D, Ericsson, Arqiva,

Używane technologie: Web UI Automation: Playwright, Cypress, Selenium, API testing: Postman, SoapUI, RestAssured, Desktop Testing: NI Teststand, Ranorex, Mobile Testing: Appium, Test Frameworks: SpecFlow, Cucumber, JUnit, NUnit, XUnit, PyTest, Jasmine

DevOps: AzureDevOps, TeamCity, Azure, Docker, Kubernetes -Programming: JS/TS, Java, C#, Python, LabView Obszary zainteresowania: Test Automation, DevOps, Agile, SAFe, CI/CD pipelines. LinkedIn

08
09
10
11
12
13
test:fest & WrotQA & SJSI meetup

test:fest & WrotQA & SJSI meetup

Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych Kazimierza Wielkiego 1, pokój 2.12 (II piętro) 50-077 Wrocław

13.12.2022 18:00 - 21:00

🔥 Z okazji zbliżających się świąt 🎄oraz końca roku 🥂zapraszamy was serdecznie na wspólne spotkanie test:fest meetup oraz WrotQA wspierane przez SJSI.
🎙Będzie to wyjątkowa okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń zorganizowana jako Lean Coffee (Więcej o sposobie organizacji: https://leancoffee.org/).
Podzielimy się na 2 grupy i postaramy się wspólnie przedyskutować kilka przyniesionych przez was tematów.
Zatem szykujcie swoje pomysły i nie zapomnijcie ich zapisać 📝
Spotykamy się 13.12 o godzinie 18:00, obowiązują limity miejsc.

https://www.meetup.com/test-fest/events/289928091

14
15
Ślonzacz-QA #12

Ślonzacz-QA #12

Siemens ul. Uniwersytecka 20, 6 piętro 40-007 Katowice

15.12.2022 17:30 - 21:00

Pierwszym z prelegentów jest Michał Buczko, Quality Manager z wieloletnim doświadczeniem.
Michał opowie o tym jak poprawnie monitorować jakość projektów.

Drugim prelegentem będzie Maciej Kofel założyciel Szkola Security.
Maciej opowie o testach bezpieczeństwa.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pojemności sali, na meetup obowiązują zapisy:
forms.gle/aWGe2AGgHFgDesaz5

16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01