SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Komisja rewizyjna

WSTECZ

Joanna Gajewska (Nowakowska)

Przewodnicząca komisji rewizyjnej

Kierownik ds. Zarządzania Jakością w firmie Oracle Polska, gdzie odpowiada za zarządzanie procesami działu Consulting, system zarządzania jakością, zespół testowy oraz ciągłe doskonalenie. Posiada certyfikat ISTQB® Certified Tester, Full Advanced Level. W roku 2012 wdrożyła w dziale utrzymania Oracle certyfikacje ISO 20000-1. W SJSI od początku.

„Moją pasją jest film widziany oczami operatora i montażysty; góry i (Burton)snowboard  oraz wspinaczka sportowa”.

Kontakt: j.gajewska@sjsi.org


FotoTWatras (1)Tomasz Watras

Członek komisji rewizyjnej

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, specjalność „Bankowość” oraz Wydziału Informatyki Politechniki Wrocławskiej, kierunek „Inżynieria oprogramowania”. Testowaniem oprogramowania zajmuje się od wielu lat biorąc udział w wielu różnorodnych projektach informatycznych głównie dla branży finansowej. Współzałożyciel firmy TestBenefit świadczącej kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie zapewnienia jakości oprogramowania. Jako ekspert z wieloletnią praktyką aktywnie działa na rzecz propagowania wiedzy oraz nowoczesnych metodologii z zakresu testów oprogramowania będąc m.in. wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki Copernicus we Wrocławiu.

Zainteresowania poza zawodowe to turystyka górska i rowerowa oraz wszystko to, co jest związane z samochodami osobowymi marki Volvo.

Kontakt: t.watras@sjsi.org


Aleksandra Kornecka

Członek komisji rewizyjnej

Software Quality Assurance Engineer oraz testerka certyfikowana ISTQB®. Pasjonatka dbania o jakość w IT, nurtu TestOps, analizy wymagań, user experience, ochrony danych osobowych oraz architektury informacji.

Pomysłodawczyni i liderka Girls Who Test oraz mentorka wielu adeptek i adeptów testowania.

Prelegentka meetupów i konferencji w Polsce, a czasem i na świecie. Autorka tekstów o testowaniu, branży IT oraz jakości.

Absolwentka kognitywistyki na UAM, która wykorzystuje swoje kognitywistyczne podejście w testowaniu. Na macierzystym kierunku studiów na UAM miała zaszczyt prowadzić semestralne laboratoria z testowania oprogramowania.

Entuzjastka nieustannego podnoszenia swoich kompetencji, promowania testowania w mediach społecznościowych, a ponadto eventów IT, networkingu, technologii haptycznych oraz sprintów – zarówno tych w metodyce zwinnej, jak i na bieżni.

Lekkoatletka, która w wolnych od pracy oraz treningu chwilach fotografuje i tańczy tango.

We współpracy ceni sobie przedsiębiorczych ludzi cechujących się pogodą ducha i życzliwością.

Kontakt: a.kornecka@sjsi.org


Piotr Wicherski

Członek komisji rewizyjnej

Pasjonat Mobile QA. Trochę udziela się w społeczności testerskiej.
Certyfikowany tester oprogramowania oraz pasjonat urządzeń mobilnych. W branży mobilnej działa od 2008 roku. Testował mobilne moduły, urządzenia, aplikacje i systemy operacyjne. Zdobywał doświadczenie pracując z firmami takimi jak Allegro, Samsung R&D, T-Mobile czy Applause. Administruje grupą Testowanie Oprogramowania na Facebooku. Poza pracą zawodową czynnie wspiera organizacje i działania mające na celu propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z obszaru jakości oprogramowania. Członek Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych i AQuA. Mentor, prelegent i organizator przy takich wydarzeniach jak TestWarez, TestingCup, Agile & Automation Days czy Automation Guild. Wykładowca testowania aplikacji mobilnych na Warszawskiej uczelni Vistula.

https://linkedin.com/in/pwicherski

Kontakt: p.wicherski@sjsi.org


 Adam Roman

Członek komisji rewizyjnej

Adiunkt w Instytucie Informatyki UJ. Wieloletni trener i wykładowca przedmiotów związanych z AR_phototestowaniem oprogramowania. Jego obszar zainteresowań naukowych to m.in.: techniki projektowania efektywnych testów, metryki i modele jakości oprogramowania, testowanie mutacyjne, doskonalenie procesu testowego. Współpracuje z wieloma firmami IT w obszarze testowania i zapewniania jakości oprogramowania.
Certyfikowany inżynier jakości oprogramowania (ASQ CSQE) oraz tester (ISTQB® – Full Advanced Level). Prelegent na wielu imprezach testerskich (TestingCup, WarszawQA, KraQA, TestWell, TestWarez i in.).
Autor monografii „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia” (PWN, 2015).

W wolnych chwilach trenuje kolarstwo szosowe lub komponuje (muzykę poważną 🙂 ).

Kontakt: a.roman@sjsi.org


Arnika Hryszko

Członek komisji rewizyjnej

Kontakt: a.hryszko@sjsi.org

Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc.
W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.
Aktywna prelegentka oraz współorganizatorka lokalnych wydarzeń, jak GeekWeekWro.

Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.