SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

FAQ

WSTECZ

Na stronie znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących egzaminów oraz odpowiedzi na te pytania. Jeśli chciałbyś uzyskać odpowiedź na pytanie, którego nie ma na poniższej liście – zadaj je nam pisząc na adres egzaminy@sjsi.org

PODEJŚCIE DO EGZAMINU

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu, egzaminator prosi o okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

W przypadku większości egzaminów istnieje możliwość zdawania zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Wydłużony czas przysługuje osobom, które zdają egzamin w języku nie będącym ich językiem ojczystym – czyli zarówno Polakom zdającym po angielsku jak i obcokrajowcom zdającym po polsku. Weryfikacja odbywa się przez okazanie egzaminatorowi dowodu tożsamości. Chęć zdawania w języku nie będącym językiem ojczystym należy zgłosić zapisując się na egzamin.

Wszystkie egzaminy odbywają się w formie elektronicznej – na komputerze. Sprzęt zapewnia SJSI.

Tak, pomięte pytanie można oznaczać flagą – tak aby pamiętać o wróceniu do nich.

Ilość pytań w poszczególnych egzaminach opisana jest w ZAŁĄCZNIK nr 3 Rodzaje Egzaminów.

Czas trwania poszczególnych egzaminów opisana jest w ZAŁĄCZNIK nr 3 Rodzaje Egzaminów.

Cennik opłat egzaminacyjnych znajduje się na stronie w zakładce „Opłaty egzaminacyjne”.

Tak, chcąc zapisać się na egzamin ISTQB® Agile albo Advanced Level zostaniesz poproszony o przesłanie skanu certyfikatu z poziomu podstawowego.

Szczegółowe informacje zostały zawarte na stronie w zakładce: „Zapisy na egzamin”.

Na egzamin należy się zgłosić maksymalnie na 7 dni przed wyznaczoną datą egzaminu – jeśli będą jeszcze dostępne miejsca na wybraną sesję.

Osoby zdające egzaminy w angielskiej wersji językowej, mogą korzystać w trakcie egzaminu ze słowników angielsko-polskich (na egzaminie stacjonarnym – na egzaminie online nie ma takiej możliwości). Notatki można wykonywać jedynie na arkuszach papieru otrzymanych od egzaminatora. Muszą one być zdane egzaminatorowi po zakończonym egzaminie. Na egzaminie online dozwolona jest tylko tablica suchościeralna.

Wyniki egzaminu są przesyłane na adres e-mail wskazany przez uczestnika podczas rejestracji w terminie do 5 dni roboczych od daty przeprowadzenia egzaminu.TERMINY

Nie – zaraz po ustaleniu szczegółów organizacyjnych umieszczamy dostępne terminy na stronie. Planujemy kalendarz na maksymalnie kwartał do przodu – następne terminy na pewno się pojawią.

Termin znika ze strony po zapełnieniu wszystkich dostępnych miejsc w sesji. Jeśli ktoś zrezygnuje z wybranego terminu do 7 dni przed egzaminem, wolne miejsce zostanie udostępnione na stronie.

Nie – termin znika ze strony po zapełnieniu wszystkich dostępnych miejsc w sesji.

Tak, prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby na egzaminy@sjsi.org. Po weryfikacji dostępności miejsca w nowej sesji otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem zmiany, którą musisz zaakceptować – w przeciwnym wypadku zostaniesz w starej sesji.CERTYFIKATY

Wszystkie certyfikaty uzyskane po 1.11.2022 są wysłane w formie elektronicznej i papierowej. Certyfikaty uzyskane podczas egzaminu online do 31.10.2022 oraz egzaminu stacjonarnego do 25.05.2021 były wysyłane tylko w formie papierowej i nie ma możliwości uzyskania wersji elektronicznej.

Certyfikaty w formie elektronicznej będą wysłane są wysyłane na adres e-mail wskazany przez uczestnika podczas rejestracji w terminie do 5 dni roboczych od daty przeprowadzenia egzaminu. Certyfikaty w formie papierowej będą wysłane na adres podany przez uczestnika podczas rejestracji w terminie do 35 dni roboczych od daty przesłania wyników egzaminu.

Succesful Candidate Register to oficjalny rejestr certyfikatów ISTQB®. Nie możesz dodać danych samodzielnie, musisz to zrobić za naszym pośrednictwem. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę https://sjsi.org/scr/.

Wyślij taką informację na adres: egzaminy@sjsi.org podając:

  • imię i nazwisko
  • datę zdawanego egzaminu
  • adres na jaki ma być dostarczona przesyłka

Zweryfikujemy status sprawy i poinformujemy Cię o dalszych krokach.VOUCHERY

Podczas zapisu wpisz numer vouchera w miejscu, gdzie należy podać informacje o płatności.

Nie, nie ma takiej możliwości. Data ważności vouchera to ostateczna data podejścia do egzaminu – nie jest to termin, do którego wystarczy zapisać się na egzamin.INNE

Egzamin i certyfikat wydawany przez SJSI jest dokładnie takiej samej rangi i ma taki sam zakres jak egzamin ISEB. Różnica jest tylko w organizacji egzaminacyjnej — ISEB jest organizacją z Wielkiej Brytanii, a SJSI z Polski. Obie organizacje (SJSI oraz ISEB) posiadają akredytację ISTQB®, który jest autorem i inicjatorem międzynarodowego programu kształcenia „Certified Tester”.

Nie, wszyscy są traktowani jednakowo.