[Książka] "Sztuka testowania oprogramowania"

agata.szybowska
Site Admin

[Książka] "Sztuka testowania oprogramowania"

Postautor: agata.szybowska » pt lut 08, 2008 4:29 pm

Przekład książki "Art of Software testing".

Testowanie to ostatni i niestety czasem pomijany element procesu tworzenia oprogramowania. Tymczasem ten właśnie etap powinien być niezwykle znaczącą częścią projektu. Znaczenie testowania dostrzegano już w początkowym okresie dynamicznego rozwoju technologii tworzenia oprogramowania, jednak nadal trudno jest znaleźć jasny i czytelny zbiór reguł testowania i metodyki, w oparciu o które proces ten należy przeprowadzać. Testy oprogramowania często przeprowadzane są przez jego twórców lub osoby przypadkowe, co zdecydowanie nie zdaje egzaminu.

"Sztuka testowania oprogramowania" to książka traktująca wyłącznie o testowaniu oprogramowania. Przedstawia zasady testowania kodu źródłowego, pojedynczych modułów programu oraz całej aplikacji. Zawiera cenne wskazówki dla testerów dotyczące przygotowywania przypadków testowych i metodologii testowania. Autorzy opisali w niej również metodykę testowania ekstremalnego i sposoby testowania aplikacji internetowych.

* Podstawowe zasady testowania programów
* Inspekcja kodu źródłowego
* Przypadki testowe
* Testowanie pojedynczych modułów aplikacji
* Testowanie funkcjonalne, systemowe, akceptacyjne i instalacyjne
* Usuwanie błędów
* Reguły testowania ekstremalnego
* Testowanie aplikacji internetowych

Zadbaj o to, aby tworzone przez Ciebie programy były pozbawione błędów.

źródło: http://helion.pl/ksiazki/artteo.htm

Osobiście zapraszam do lektury i recenzowania książki - podoba się, czy nie, dlaczego, jej mocne i słabe strony.

Osobiście czytałam ją w oryginale bardzo dawno i dość pobieżnie. Pamiętam jedynie odczucie, że od 1/3 książka już była skierowana w dużej mierze do programistów, a nie do stricte testerów, ale to przeczucie może być mylne - książki niestety nigdy nie skończyłam. Planuję zakupić własny egzemplarz i przysiąść.

kaki

Re: [Książka] "Sztuka testowania oprogramowania"

Postautor: kaki » pt cze 20, 2008 9:39 pm

Przeczytałem. Mogę z czystym sumieniem polecić tą książkę osobom zaczynającym swoją przygodę z testowaniem. Napisana w prosty, przejrzysty sposób. Porusza wszystkie ogólne tematy.

Wróć do „Strony|Książki o testowaniu / Websites|Books about testing”