SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org
LOGOWANIE
Zarejestruj się

Komisja rewizyjna

WSTECZ

Karolina Zmitrowicz

Przewodnicząca

k.zmitrowiczAnalityk biznesowy/systemowy ze specjalizacją w obszarze bankowości i ubezpieczeń. Aktualnie trener w dziedzinie inżynierii wymagań, analizy biznesowej i testowania. Redaktor naczelna Quale Magazine. Wykonywane w trakcie kariery zawodowej role: tester, menedżer testów, menedżer kontroli zmian, Technical Writer, analityk biznesowy i systemowy. W pracy analityka wykorzystuje doświadczenie zdobyte podczas ponad 3 lat praktyki w obszarze zapewniania i kontroli jakości, by maksymalnie zwiększać jakość produktów prac, jak i samego procesu ich powstawania. Doświadczenie w międzynarodowych, dużych projektach, wymagających nie tylko umiejętności efektywnego planowania i koordynacji zadań, ale i doskonałej komunikacji interpersonalnej. Pracowała dla największych firm finansowych w RPA, Austrii, Włoszech, Holandii, Słowacji, Polsce. Autorka kilkanastu publikacji z obszaru zarządzania jakością, testowania, analizy biznesowej i zarządzania zespołem.

Kontakt: k.zmitrowicz@sjsi.org


wojtekjaszczWojciech Jaszcz

Członek komisji rewizyjnej

Dyrektor Departamentu Quality Management and Software Processes w ABB ISDC. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Uniwersytetu Łódzkiego. Karierę rozpoczął w Computerland gdzie pełnił wiele ról, od software inżyniera, do Dyrektora Centrum Kompetencyjnego. W latach 2005-2008 Development and Quality Manager w IBM (Software Laboratory Krakow). W latach 2008 do 2011 kierował polskim oddziałem firmy CS STARS, oraz Departamentem QA w Acxiom. Szef ISTQB Processes Working Party. Interesuje się procesami produkcji oprogramowania.
Zainteresowania pozazawodowe to przede wszystkim narciarstwo sportowe. Instruktor narciarstwa PZN.

Kontakt: w.jaszcz@sjsi.org


Jan Sabak

Członek komisji rewizyjnej

jan_sabakEkspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od kilkunastu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami zapewnienia jakości. Obecnie pracuje w firmie AmberTeam gdzie zajmuje się prowadzeniem projektów, organizowaniem zapewnienia jakości w projektach informatycznych oraz doradztwem w zakresie doskonalenia procesu testowania i automatyzacji testów. Prowadzi szkolenia z testowania, jest akredytowanym trenerem kursów przygotowujących do egzaminów ISTQB na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Prowadzi wykłady z testowania oprogramowania na takich uczelniach jak SGH, Politechnika Warszawska, AGH. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Jest gorącym zwolennikiem metod zwinnych w produkcji oprogramowania i poza nią.

Kontakt: j.sabak@sjsi.org


 Adam Roman

Członek komisji rewizyjnej

Adiunkt w Instytucie Informatyki UJ. Wieloletni trener i wykładowca przedmiotów związanych z AR_phototestowaniem oprogramowania. Jego obszar zainteresowań naukowych to m.in.: techniki projektowania efektywnych testów, metryki i modele jakości oprogramowania, testowanie mutacyjne, doskonalenie procesu testowego. Współpracuje z wieloma firmami IT w obszarze testowania i zapewniania jakości oprogramowania.
Certyfikowany inżynier jakości oprogramowania (ASQ CSQE) oraz tester (ISTQB – Full Advanced Level). Prelegent na wielu imprezach testerskich (TestingCup, WarszawQA, KraQA, TestWell, TestWarez i in.).
Autor monografii „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia” (PWN, 2015).

W wolnych chwilach trenuje kolarstwo szosowe lub komponuje (muzykę poważną 🙂 ).

Kontakt: a.roman@sjsi.org