SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

ANALIZA W SJSI

WSTECZ

W SJSI działamy nie tylko w obszarze QA. Mamy na swoim koncie również sporo akcji w obszarze Analizy Biznesowej i Inżynierii wymagań (konferencja reQuest oraz liczne meetupy) oraz jesteśmy lokalnym przedstawicielem IREB (International Requirements Engineering Board).

Chcemy jeszcze dynamiczniej rozwijać ten obszar, więc podzieliliśmy pracę na dwa strumienie: rozwój społeczności analitycznej i IREB (certyfikacja, rozwój i utrzymanie polskiej wersji Sylabusa) … a to dopiero początek.

Poznajcie Asię i Radka, którzy są SPOCami (Single Point Of Contact) tych tematów:

Joanna Kalabińska jest analitykiem biznesowym z backgroundem procesowym. W ciągu swojego ponad 10 letniego doświadczenia pełniła rolę Product Ownera, Analityka Biznesowego, Analityka Procesowego. Miała okazję pracować w projektach w administracji publicznej, dużych korporacjach, jak i małym, kilkudziesięcioosobowym softwarehouse. Chętnie pracuje zarówno z zespołami developerskimi, jak i kierownictwem. Analizowała procesy i projektowała rozwiązania dla klientów z wielu branż, m.in.: telekomunikacyjnej, zdrowotnej, administracji publicznej, ubezpieczeniowej, handlowej.

Na co dzień zajmuje się budowaniem wartości i projektowaniem nowych rozwiązań biznesowych w projektach IT. Lubi metodyki zwinne, gry planszowe, koty i dzielić się z innymi swoją wiedzą.

Asia w SJSI zajmuje się tematami związanymi z budowaniem społeczności analitycznej, oraz szuka nowych sposobów na popularyzację dobrych praktyk i wiedzy o nowinkach.

Radosław Grębski zdobył doświadczenie pracując jako Analityk Biznesowy, Inżynier Wymagań oraz Product Owner. Jest praktykiem. Na co dzień współpracuje z zespołami IT. Realizował projekty w organizacjach o różnej wielkości, od małych start-upów po międzynarodowe korporacje. Należy do Stowarzyszania Jakości Systemów Informatycznych (SJSI) oraz International Institute of Business Analysis (IIBA). W swojej pracy kieruje się powszechnie uznawanymi standardami opisanymi w definiowanymi przez IREB (International Requirements Engineering Board) oraz BABOK (Business Analysis Body of Knowledge).

Radek stara się ciągle dokształcać i zwiększać swoją wiedzę, a także dzielić się zdobytym doświadczeniem i przemyśleniami. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami w celu prowadzenia szkoleń i warsztatów dotyczących Analizy biznesowej oraz Inżynierii Wymagań.

Radek w SJSI zajmuje się tematami związanymi z certyfikacją oraz rozwojem IREB.

Jeśli masz pomysły lub dotyczące certyfikacji IREB CPRE lub rozwoju polskiej wersji Sylabusa – skontaktuj się z Radkiem – r.grebski@sjsi.org

Jeśli chcesz pomóc w budowaniu społeczności Analityków IT / Inżynierów Wymagań lub masz pomysły dotyczące popularyzacji dobrych praktyk i standardów – skontaktuj się z Joanną – j.kalabinska@sjsi.org