SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

Magdalena Biernacka

WSTECZ
Avatar
„Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”.
Tak stwierdził niegdyś Konfucjusz! Jeśli myślisz, że to tylko frazes, to świetnie, już mamy o czym dyskutować, ponieważ ja się z tym zgadzam w 100%!
Bardzo lubię to, co teraz robię, ale nie zawsze tak było, zawzięcie szukałam drogi, która doprowadzi mnie do tego miejsca. Przed laty nie wiedziałam jeszcze, co tam zastanę, pewne było to, jak chce się w tym miejscu czuć.
Udało się, przez przypadek – ktoś potrzebował kogoś do pracy przy czymś, wiecie, jak to jest. I to był ten moment, kiedy po raz pierwszy powiedziałam „TAK” testowaniu! Bez wiedzy, doświadczenia, bez czegoś, co dałoby poczucie bezpieczeństwa, skoczyłam w ten projekt i się udało!
Tak, jak w życiu, tak na ścieżce zawodowej, wiele rzeczy ma znaczenie i wpływ na bieg wydarzeń. Jaka jest nasza przeszłość, w jakim jesteśmy momencie teraz, na ile mamy sił, możliwości, może odwagi, żeby wyobrazić sobie siebie w przyszłości, która niesie wiele znaków zapytania. Na swojej ścieżce trafiłam na ludzi, którym będę wdzięczna do końca życia, za to, że we mnie uwierzyli, dostrzegli potencjał, zaufali mi, ale także na takich, których wolałabym już w tym życiu nie spotkać. Ja zawsze wolę kierować swoją uwagę i energię na tych pierwszych, i Ciebie też do tego zachęcam.
Pozwoliłam sobie na ten przydługi opis, bo taka jestem, bardzo lubię dzielić się tym, co mam, doświadczeniem, uwagą, dobrym słowem, pozytywną energią, i nie nie jestem robokopem bez gorszych dni, ale wierzę w dobre nastawienie i dostaję dużo siły, od ludzi, z którymi pracuje i w ogromnej ilości od tych, których szkolę.
Do rzeczy – testowanie oprogramowania towarzyszy mi już 12 lat. Byłam w mniejszych i tych całkiem wielkich projektach i firmach, doświadczyłam specyfiki branży telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej, logistycznej, rolniczej, zdrowotnej, i to było świetne, choć nie łatwe! Przez te lata nauczyłam się radzić sobie w bardzo różnych sytuacjach projektowych, teraz czerpię z tego doświadczenia garściami każdego dnia w pracy, jako test manager, i szkoleniowiec. Mogę przekazywać wiedzę innym i dzielić się tym, co ja dostałam od mądrych i inspirujących ludzi, których spotkałam dotychczas, oczywiście ci mniej życzliwi, także wyposażyli mnie w worek przykładów negatywnych, przed którymi staram się ustrzec moich słuchaczy.
Myślę, że warto posłuchać Konfucjusza i jeśli nie kochać to przynajmniej lubić swoją pracę wówczas mamy dłuższy weekend.

AKREDYTACJA TRENERSKA WAŻNA DO 2025-12-05:

  • Certyfikowany Tester Poziom Podstawowy w 4.0,
  • Poziom Podstawowy Agile – Tester Zwinny.