SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

PTAQ XV – ZAPROSZENIE

WSTECZ
http://ptaq.org/

http://ptaq.org/

 Zapraszamy na XV spotkanie. Tym razem spotkamy się 20 maja, w siedzibie firmy Cognifide (ul Murawa 12-18, mapa), start godz. 18:00. W planie są dwie prezentacje. W których zarówno testerzy jak i programiści znajdą coś dla siebie. Po spotkaniu jak zwykle na gorące dyskusje, przy piwie.

Michał Chudy: Testowanie Mutacyjne – zwiększanie jakości kodu poprzez zwiększanie jakości testów

Software Engineer w Cognifide. Autor aplikacji Mobilet na androida. Entuzjasta Java & OSGI, uzależniony ewangelista IntelliJ, wielki fan czystego kodu, otwarty na nowe technologie.

Przychodząc dowiesz się

  • czym jest testowanie mutacyjne?
  • czemu pokrycie kodu testami jest słabą metryką?
  • czemu pokrycie kodu testami jest jeszcze słabszą metryką niż Ci się wydaje?
  • jak łatwo, szybko i przyjemnie wdrożyć u siebie takie testy?
  • oraz czy zabijanie mutantów jest… dobre?

Prezentacja będzie przeplatana tzw. real life examples.

Antoni Roszak: „Marketing w raportowaniu błędów”

Antoni – Engineering Expert & QC Group Leader, ADB. Na co dzień odpowiada za wysokopoziomowe testy oprogramowania embedded dla dekoderów cyfrowej telewizji kablowej. W ADB pełni również rolę koordynatora bazy przypadków testowych i jest odpowiedzialny za jej rozwój i modyfikacje.

Raportowanie błędów w oprogramowaniu to nie tylko codzienny chleb testerów. To ich najbardziej bezpośrednia forma wpływu na jakość produktu, ich wizytówka wobec developmentu i menedżerów. A więc, w jaki sposób powinno się je zgłaszać, aby zmaksymalizować szanse na poprawę? Spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na to pytanie.

Źródło: http://ptaq.org/aktualnosci/124-ptaq-xv-zaproszenie.html