SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

TESTINGCUP 2017

WSTECZ


Już dzisiaj rozpocznie się kolejna edycja TestingCup 2017!
Czas najwyższy zaznaczyć odpowiednie gwiazdki w aplikacji mobilnej!

Część opisów prezentacji jest krótka, więc w tych sytuacjach pozostaje nam wesprzeć się własnym doświadczeniem z poprzednich konferencji 🙂
Z typów wyłączyłem warsztaty, ponieważ jest już dawno po zapisach i nakładają się w pełni na prezentacje.

Zacząłbym od “Z tą motywacją to…”, ponieważ Michał Stryjak jest świetnym prelegentem, którego z przyjemnością wysłucham choćby miał opowiadać o tańczących ziemniakach. Temat zaś o ziemniakach wcale nie jest i zapowiada się naprawdę interesująco. Mam nadzieję, że skłoni do refleksji tak mnie jak i całą salę.

“Exploratory Testing Live” – nie mogę się doczekać tej prezentacji. Będzie testowanie na żywo w wykonaniu Simona Schrijvera. Wszystko może pójść “nie tak”, a może wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem? Liczę na ciekawe doświadczenie na poziomie nagrań Evil Testera.

DevOps jest wciąż modnym tematem, który dojrzewa u wielu organizacji. Wybrałbym więc temat “Testowanie web API w integracji ciągłej”, który będzie prezentował Adrian Bala. Opis prezentacji jest bardzo krótki, więc mogę tylko zgadywać, którym zagadnieniom będzie poświęcone najwięcej uwagi. Zaryzykujmy!

Równo o godzinie 12:00 rozpocznie się keynote “Dimensions of Testability” prezentowany przez Marię Kedemo.

Przy slocie 14:00 – 14:30 pojawia się pierwszy problem. Zapraszamy bardzo serdecznie na panel Karoliny Zmitrowicz „Totalna wojna światów. Czy jest możliwa dobra zmiana w IT?”. Z prezentacji natomiast zaryzykowałbym chyba “Smart TV i STB”Marcina Zasady ze względu na dość małą ilość ciekawych materiałów w tym temacie.

O godzinie 14:30 jest… strasznie. W bardzo dobrym słowa tego znaczeniu! Poszedłbym na wszystkie 3 prezentacje. Wszystkie 3 zapowiadają się bardzo ciekawie. Bardzo szkoda, że odbywają się w trakcie warsztatów i do tego wszystkie 3 jednocześnie.

Spróbuję więc podejść do tego z drugiej strony. Vipin Jain w zeszłym roku opublikował na swoim profilu LinkedIn wpis o identycznej nazwie co jego prezentacja “IoT is here – Are you Ready?”. Wpis był interesujący. Jednak o IoT troszkę już wiem. Sprawdźmy dalej. Testy wydajnościowe są bardzo ciekawym tematem, jednak liczba materiałów dostępnych na ten temat jest większa niż w przypadku “Testing Big Data”. Zaryzykowałbym więc “Testing Big Data to predict your perfect fit”. Jednak wybór jest ciężki.

O 15:30 ponownie lekko. Prezentacje zapowiadają się bardzo lekko. Szkoda, że nie zostały wymieszane ze slotami z godziny 14:30. “Analiza ryzyka” może być ciekawa dla wszystkich z niewielkim doświadczeniem projektowym. Jest to na pewno ważny temat, który jest zbyt rzadko poruszany. To też bym wybrał.

Przedstawione typy są tylko i wyłącznie zdaniem autora tekstu i nie reprezentują oficjalnego stanowiska SJSI.