19.10.2023 17:30 - 21:00
BEC, ul. Emilii Plater 53, piętro 23, Warszawa
Zapraszamy na #42 meetup WarszawQA Art of understanding & Professional burnout,
➡️ który odbędzie się 19 października 2023, będziemy na Was czekać od 17:30
➡️ w siedzibie firmy BEC, ul. Emilii Plater 53, piętro 23
➡️ Wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja
➡️ > link do rejestracji
„Od parapetowej uprawy pomidorów do ogródka wiejskiego w środku Warszawy”
Agenda:
17:30 Otwarcie wydarzenia #Networking
18:00 Inauguracja wydarzenia
18:10 Łukasz Rybicki: “Art of understanding”
19:00 Przerwa kawowa
19:20 People & Passion – Moja pasja poza IT
Marcin Zabadaj:”Od parapetowej uprawy pomidorów do ogródka wiejskiego w środku Warszawy”
19:30 Maciej Zaborowski: “Networkingowa Roszada”
20:00 Piotr Podskarbi: “Wypalenie zawodowe niejedno ma imię…”
21:00 Zamknięcie spotkania
Opis wydarzenia
Przed nami jesienny meetup WarszawQA. Spotykamy się w siedzibie firmy BEC, w dogodnej lokalizacji (centrum miasta, nieopodal stacji metra CENTRUM/ ŚWIĘTOKRZYSKA).
Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was prawdziwą ucztę networkingową. Już od wejścia wprowadzimy Was i w nieskrępowanym stylu zaprosimy do rozmów dzięki czemu:
- nawiążecie różnorodne relacje,
- wymienicie się między sobą wiedza i doświadczeniem,
- skutecznie powiększycie swoją sieć kontaktów,
- zdobędziecie dużą dawkę wiedzy,
- zadbacie o własną markę osobistą,
które mogą zaowocować ciekawymi współpracą w przyszłości.
Pierwszy Prelegent Łukasz Rybicki, podzieli się zbiorem historii zarówno z życia prywatnego jak i zawodowego, opowiadających o zdobywaniu wiedzy, umiejętności, budowania relacji, które dają lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań innych ludzi, zarówno klientów jak i współpracowników. Pozornie niezwiązane historie po latach, idealnie połączyły się w komplementarną całość. Prelekcji towarzyszyć będzie myśl przewodnia: “wiedzę należy czerpać z książek, zaś mądrość od ludzi”.
Podczas przerwy kawowej będzie przestrzeń do rozmów, wymiany poglądów oraz kontaktów, przy okazji której będziecie mogli się posilić, dzięki cateringowi od naszego gospodarza spotkania, firmy BEC.
W ramach nowego cyklu People & Passion, chcemy Wam pokazać jak można łączyć pracę z pasją i jak bardzo te dwa światy się kompensują i wzmacniają nasze wartości i doświadczenia. Tym razem zagości na naszej scenie Marcin Zabadaj i przeprowadzi nas przez swoją historię od parapetowej uprawy pomidorów do ogródka wiejskiego w środku Warszawy.
Drugą część spotkania zaczniemy energiczną Networkingową Roszadą, moderowana przez Maćka Zaborowskiego. To nasz stały punkt wydarzenia, gdzie na szachownicy spotkania, będziemy wspólnie tworzyć sieć powiązań biznesowych i kontaktów do wymiany wiedzy i rekrutacji.
Następnie, na scenie WarszawQA pojawi sie nasz kolejny Gość – Piotr Podskarbi, specjalista automatyzacji testów, QA Manager, ale także certyfikowany coach, trener i Mówca wielu konferencji IT, a od niedawna student Warszawskiej Szkoły Psychoterapii Integratywnej. Piotr w swoim wystąpieniu połączy dwa światy IT i psychologii człowieka i poruszy ważny i jakże kontrowersyjne zjawisko ostatnich czasów wypalenie zawodowe. Jakie są jego symptomy, jak sobie z nim radzić i czy rzeczywiście swoje źródło bierze ze sfery zawodowej?
Sesje WarszawQA #42
#Networking
#Networking będzie Wam towarzyszył już od pierwszych chwil przybycia na wydarzenie. Powitamy Was na wejściu, wydrukujemy nietuzinkowa etykietkę i zaprosimy do „przełamywania lodów” czyli bezpiecznego wyjścia ze swojej strefy komfortu i nawiązania wartościowych kontaktów.
Będzie dużo pozytywnej energii, atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu nowych relacji z innymi uczestnikami WarszawQA, oraz wiele, nieskrępowanych możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń.
Art of understanding
Niniejsza prelekcja to zbiór historii z życia naszego Gościa, zarówno zawodowego jak i prywatnego, zgrabnie połączonych w jedną całość. Łukasz opowie Wam jak zdobywał kolejne umiejętności, swoiste narzędzia do komunikacji z ludźmi, zrozumienia ich przekazu, potrzeb i oczekiwań. Pracując w urzędzie doskonalił umiejętności komunikacji bezpośredniej, później jako przedstawiciel handlowy musiał porozumieć się z właścicielami, kierownikami, aby nawiązać z nimi kontakty handlowe. Po 30 latach Łukasz zmienił swoje środowisko lokalne – Warszawę na Oslo, gdzie mieszkał przez 5 lat. Nauczył się życia w innej kulturze, w pracy posługiwał się innym językiem, ale też innym sposobem wyrażania i czytania emocji. Po latach przyznaje, że to była najlepsza szkoła w jego życiu. Lecąc tam myślał, że dowie się mnóstwo nowych rzeczy o Norwegii i żyjących tam Norwegach, jednak teraz już wie, że najwięcej dowiedział się o samym sobie, Polsce i Polakach. Zaskakujące, nieprawdaż? “Wiedzę, należy czerpać z książek, zaś mądrość od ludzi. Przyjdź zapraszam, zaczerpnij ile możesz z tego co mam do przekazania i koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami. Jeszcze wiele chcę się nauczyć i zrozumieć” – Łukasz Rybicki.
Od parapetowej uprawy pomidorów do ogródka wiejskiego w środku Warszawy
Marcin, człowiek IT z krwi i kości, opowie o swojej nietuzinkowej pasji poza IT. Przygodzie z uprawą warzyw, która zaczęła się od kilku doniczek z pomidorami koktajlowymi w biurze, a obecnie jest ogródkiem, w którym Marcin spędza większość czasu wolnego.
Wypalenie zawodowe niejedno ma imię…
Być może miewasz momenty, kiedy nie chce Ci się pracować. Narzekasz na powtarzalność wykonywanych zadań, na rutynę, może na nudę. Czasem czujesz frustrację, a czasem może myślisz sobie, jakby to było znaleźć się w innej pracy. Nie tylko w innej firmie, ale w zupełnie innej roli, albo nawet branży.
Może zastanawiasz się, czy to wypalenie?
Coraz częściej używamy tego terminu do opisu doświadczeń osób z bardzo różnych branż, nie tylko dla przedstawicieli zawodów wysokiego ryzyka (jak policjanci, żołnierze, ratownicy czy pracownicy służby więziennej). Czy w branży IT można mówić o wypaleniu? Czy programista lub tester może się wypalić zawodowo?
Zapraszam na prelekcję, na której opowiem:
- Jak różne ciągi pozornie nieważnych wydarzeń mogą prowadzić do wypalenia,
- Jak działać już teraz, by uniknąć wypalenia,
- Co zrobić, jeśli już doświadczam jego symptomów,
- Co szczególnego jest w pracy testera/programisty, co może bardziej niż w innych zawodach prowadzić do wypalenia?
Prelegenci WarszawQA #42
Łukasz Rybicki: Ty też jak zaczynasz nowy level w grze to od razu patrzysz do tyłu zamiast lecieć jak najszybciej do rozwiązania głównego questa? Jeśli tak to nasze DNA zawiera cząsteczkę „qa” 🙂 Pasjonuję się komputerami i oprogramowaniem od najmłodszych lat, chociaż zawodowo dopiero od 4 lat. Na swojej życiowej ścieżce przeszedłem wiele scenariuszy testowych, m.in. urzędnika, przedstawiciela handlowego oraz kucharza. W swojej pracy miałem jednak zawsze do czynienia z ludźmi z ogromną liczbą ludzi. Czasami musiałem ich tylko wysłuchać i pokierować, innym razem to ja musiałem coś wytłumaczyć i wskazać im drogę. Pracując w wielu międzynarodowych zespołach doskonaliłem swoje umiejętności komunikacji, w zależności od języka, narodowości, kultury bądź kanału komunikacji. Od sierpnia pracuję dla polskiej firmy Growcode.
Piotr Podskarbi, W IT zacząłem pracować w 2008 roku na stanowisku testera manualnego. Od tamtego czasu pracowałem między innymi na stanowiskach eksperta automatyzacji, szefa działu QA czy technicznego rekrutera.
Wykładałem na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach.
Jednak to, co najbardziej mnie ujęło, to nauka umiejętności miękkich. Szkoliłem do tej pory w 3 firmach IT, a także pracowałem z klientami indywidualnie.
Obecnie uczę się w Warszawskiej Szkole Psychoterapii Integratywnej „Silva Rerum”.
Obszary moich szczególnych zainteresowań to:
– mechanizmy wpływu społecznego,
– potencjał odmiennych stanów świadomości w psychoterapii,
– wpływ doświadczeń z dzieciństwa na zachowania związane ze statusem w dorosłości,
– holistyczne podejście do motywacji
Marcin Zabadaj
Salesforce Developer w Craftware. Z programowaniem związany ponad 5 lat. Pracowałem w projektach dla branż farmaceutycznych, life science i consumer goods.