SJSI

RSS
Dane kontaktowe:
e-mail: kontakt@sjsi.org

SJSI OFICJALNĄ SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ IREB!

WSTECZ

19 lipca 2017 w Berlinie Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych reprezentowane przez wiceprezesa zarządu Lucjana Stappa oraz pełnomocnika zarządu Karolinę Zmitrowicz, podpisało umowę o wzajemnej współpracy z International Requirements Engineering Board reprezentowane przez Pana Kima Lauenrotha. Zgodnie z zapisami tej umowy, Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych działa jako oficjalna społeczność IREB (IREB Local Community). Tym samym SJSI oficjalnie reprezentuje IREB w Polsce.

Karolina Zmitrowicz

Lucjan Stapp

Kim Lauenroth

IREB Community to organizacja non-profit aktywna w obszarze inżynierii wymagań, która musi mieć nieposzlakowaną, profesjonalną opinię i dzielić wizję oraz zasady IREB. SJSI pozytywnie przeszło audyt przeprowadzony przez IREB i zostało uznane za pierwsze na świecie (!) Local Community. Tym samym Stowarzyszenie może poszczycić się przetarciem ścieżki, którą z naszą pomocą podążają obecnie kolejne narodowe organizacje pragnące czynnie wspierać IREB.

Jako przedstawicielstwo IREB w Polsce, SJSI ma wyłączne prawo do używania dedykowanego logotypu IREB Community oraz posługiwania się mianem „An IREB Community„.

Podstawowa działalność IREB Community obejmuje:

  • poszerzanie świadomości społeczności biznesowej i technicznej w obszarze inżynierii wymagań
  • wsparcie rozwoju i upowszechniania certyfikacji CPRE
  • organizację regionalnych konferencji, warsztatów, forum i innych wydarzeń związanych z inżynierią wymagań
  • wsparcie lokalnych firm szkoleniowych

SJSI przygotowywało się do nowych obowiązków już od wielu miesięcy. Realizację zobowiązań wynikających z pozycji IREB Community rozpoczęliśmy o wiele wcześniej niż sama finalizacja umowy. Informowaliśmy o połączeniu IREB i REQB, służyliśmy pomocą przy wymianie certyfikatów, a obecnie przygotowujemy wytyczne dla firm szkoleniowych celem ułatwienia im płynnego przejścia ze standardu REQB na IREB.

Dla samej społeczności analitycznej przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Już niedługo przedstawimy Wam propozycję nowego, zakrojonego na szeroką skalę wydarzenia dla inżynierów wymagań! W tym roku Gwiazdka przyjdzie wcześniej – już na jesieni! ☺